کد خبر: 4068353
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۳

آمار بالای مددجویان در استان کرمان شایسته نیست

استاندار کرمان با تاکید بر توانمندسازی مددجویان کمیته امداد، گفت: آمار مددجویان تحت پوشش کمیته امداد استان بسیار بالا است که این خوب نیست در حالی که استان کرمان به دلیل وجود معادن و شرکت‌ها نرخ رشد اقتصادی خوبی دارد و همواره این نرخ مثبت بوده است.

محمدمهدی فداکار استاندار کرمان

به گزارش ایکنا از کرمان، محمدمهدی فداکار، استاندار کرمان امروز، ۱۲ تیرماه در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل کمیته امداد استان کرمان، کار در کمیته امداد را بسیار ارزشمند، سخت دانست که در گمنامی انجام می‌شود و افزود: کمیته امداد مقبولیت خوبی در بین مردم دارد و مردم در شرایط سخت اقتصادی، کمیته امداد را کمک کرده‌اند.

وی با بیان اینکه بخشی از مسئولیت کمیته امداد فرهنگی دانست و مهم‌ترین کار فرهنگی نیز با فرزندان مددجویان است، ادامه داد: شاید سرمایه‌گذاری در این گروه از جامعه هدف، بیشترین بازدهی را داشته باشد.

استاندار کرمان با تاکید بر اینکه در حوزه اقتصادی توانمندسازی باید در دستور کار قرار بگیرد، افزود: یکی از کارهای کمیته امداد کمک به خانواده‌های آبرومند نیازمند است و در حوزه اشتغال‌زایی کار بزرگی در استان کرمان انجام می‌دهد.

فداکار به توسعه نامتوازن استان کرمان اشاره کرد و گفت: آمار مددجویان تحت پوشش کمیته امداد استان بسیار بالا است که این خوب نیست در حالی که استان کرمان به دلیل وجود معادن و شرکت‌ها نرخ رشد اقتصادی خوبی دارد و همواره این نرخ مثبت بوده است.

حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان نیز در این مراسم در بیان ماموریت‌های کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: کمیته امداد باید به قشر آسیب‌پذیر جامعه کمک کند و ماموریت دوم این نهاد رسیدگی و ساماندهی قشر آسیب‌پذیر است.

وی ادامه داد: ماموریت سوم کمیته امداد توانمندسازی است که قابلیت و ظرفیت‌های انسان مورد توجه دارد و کمک می‌کند تا این ظرفیت‌ها و قابلیت‌ها از قوه به فعل تبدیل شود و انسانی که کرامت دارد و با عزت است در زندگی خود موفق شود.

امام جمعه کرمان در پایان از خدمات و تلاش‌های یحیی صادقی مدیرکل سابق کمیته امداد تشکر و بیان کرد: یحیی صادقی فردی خلاق، دارای ایده و برنامه‌ریز بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha