کد خبر: 4068221
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۵

لزوم استفاده از فضای مجازی در فرهنگ‌سازی غدیر

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان بر لزوم فرهنگ‌سازی در حوزه عید غدیر و برنامه‌ریزی ویژه در این زمینه تأکید کرد و گفت: با ظرفیت فضای مجازی می‌توان مردم را نسبت به بزرگداشت عید غدیر حساس کرد تا برنامه‌های غدیر مردمی و پررنگ برگزار شود.

محسن روحی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان

به گزارش ایکنا از کرمان، محسن روحی،‌ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، در جلسه کمیته رسانه و فضای مجازی ستاد دهه امامت و ولایت که با حضور اعضای کمیته امروز، ۱۲ تیرماه در سالن شهید کرم‌وند اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان برگزار شد، بر لزوم فرهنگ‌سازی در حوزه عید غدیر و برنامه‌ریزی ویژه در این زمینه تأکید کرد.

وی با بیان اینکه‌ در طی سال‌های گذشته در بعضی از مسائل باید فرهنگ‌سازی شکل می‌گرفت و ضرورت دارد با عزم دستگاه‌های اجرایی این تغییر فرهنگی سریع‌تر انجام شود، افزود: موضوع عید غدیر یکی از موضوعاتی است که باید برای گرامیداشت آن فرهنگسازی انجام شود و همانگونه که در عزاداری ائمه(ع) کارهای بزرگی انجام می‌شود در حوزه شادی و جشن ائمه نیز  اینطور باشد.

روحی با تأکید براینکه باید عملیاتی وارد میدان شد، افزود: مشارکت مردم همواره بسیار مهم است و اگر بخواهیم در هر حوزه‌ای به نتیجه برسیم باید مشارکت مردم را جذب کنیم؛ درباره عید غدیر نیز باید کارهایی انجام داد که مانند ماه محرم و نیمه شعبان مشارکت مردمی را جذب کرد و دستگاه‌های اجرایی نیز در کنار مردم و حامی نیروهای مردمی باشند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان بیان کرد: در کمیته رسانه و فضای مجازی ستاد دهه امامت و ولایت، دستگاه‌های متولی باید همکاری لازم را داشته باشد و اگر قرار است تولید محتوایی صورت بگیرد باید تعاملی و یکسان باشد و دستگاه‌های مختلف می‌توانند از ظرفیت خود برای انتشار این محتوا استفاده کنند.

وی با بیان اینکه ضرورت دارد در فضای مجازی فرهنگ‌سازی مواردی مانند چراغانی و تزیین کوچه و خیابان، عیدی دادن، پذیرایی‌های ساده مردمی و ... انجام شود، افزود: اینگونه می‌توان مردم را نسبت به بزرگداشت عید غدیر حساس کرد و پای کار آورد تا برنامه‌های غدیر مردمی و پررنگ برگزار شود و نباید تنها به تبریک صرف عید غدیر اکتفا کرد.

روحی با اشاره به نذر فرهنگی گفت: هنرمندان نقش مهمی در بزرگداشت غدیر و دهه امامت و ولایت دارند که دستگاه‌های اجرایی با همکاری لازم با هنرمندان و فراهم کردن حد‌اقل‌ها می‌توانند اقدامات مهم و مؤثری در بزرگداشت عید غدیر انجام دهند زیرا هر اندازه که برنامه‌ها مردمی‌تر انجام شود موفق‌تر خواهند بود.

حجت‌الاسلام مهدی عرب‌پور، رئیس ستاد اقامه نماز استان در این جلسه ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص بنیاد غدیر، اهداف و برنامه‌های آن گفت: بیش از یک ماه است ستاد دهه امامت و ولایت تشکیل و ۵ کمیته، مراسم، امور اجتماعی، تبلیغات و فضاسازی شهری، نیروها و تشکل‌های مردمی و کمیته رسانه و فضای مجازی در ذیل ستاد تشکیل شد که جلسات این کمیته‌ها برگزار و تصمیم‌گیری‌ها انجام شده است.

وی با بیان اینکه مسئولیت کمیته رسانه و فضای مجازی برعهده اداره‌کل فرهنگ و ارشاد است، افزود: امامت و ولایت برای ما اصل بسیار مهمی است که مباحث مختلفی در مورد آن وجود دارد و یکی از مسائل آن وحدت تسنن و تشیع است که با حفظ اصول خود می‌توان این وحدت را حفظ کرد.

حجت‌الاسلام عرب‌پور با بیان اینکه می‌توان از ظرفیت رسانه و فضای مجازی برای بیان اصول امامت و مقابله با تبلیغات دشمن استفاده کرد، گفت: همه‌ افرادی که توانایی دارند می‌توانند در فضای مجازی برای حفظ وحدت و تبیین غدیر تلاش کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha