کد خبر: 4067289
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۱

آرامگاه خواجه فقیه زرندی مرمت می‌شود

مدیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان زرند گفت: مرمت، احیا و ساماندهی مقبره خواجه فقیه زرندی و آرامگاه باستانی ریحان در اولویت برنامه‌های میراث‌فرهنگی، شهرداری و شورای شهر زرند قرار دارد.

آرامگاه خواجه فقیه زرندی مرمت می‌شود

به گزارش ایکنا از کرمان و به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، محمد اسلامی، مدیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان زرند گفت: مرمت، احیا و ساماندهی مقبره خواجه فقیه زرندی و آرامگاه باستانی ریحان در اولویت برنامه‌های میراث‌فرهنگی، شهرداری و شورای شهر زرند قرار دارد.

وی به تسطیح و ساماندهی اطراف آرامگاه خواجه فقیه زرندی توسط شهرداری زرند اشاره و بیان کرد: در کمیسیون گردشگری شورای شهر زرند مصوباتی در خصوص مرمت، ساماندهی و زیباسازی این آرامگاه ارائه شد که امیدواریم پس از تصویب اجرایی شوند.

مدیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان زرند گفت: خواجه فقیه زرندی از عارفان قرن هفتم هجری به شمار می‌رود و مقبره این عارف باید برای حضور گردشگران و علاقه‌مندان مرمت و ساماندهی شود که تغییر نام بلواری به نام شیخ عبدالسلام زرندی از اقدامات اولیه در این زمینه بوده است.

وی ادامه داد: شهرستان زرند دارای چهار بنای تاریخی ارزشمند همچون برج زرندوییه، آرامگاه شیخ عبدالسلام زرندی، آرامگاه خواجه فقیه زرندی و حمام تاریخی خاندان قلی بیگ است که می‌تواند هر گردشگری را به سوی خود سوق دهند.

اسلامی در ادامه از پیگیری برای ثبت ملی برج زرندوییه و حمام خاندان قلی‌بیگ شهر زرند خبر داد و گفت: این دوبنای تاریخی شرایط ثبت در فهرست آثار ملی را دارند که پرونده آن‌ها در حال آماده‌سازی است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha