کد خبر: 4066195
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۸

خانه چریک پیر شهر خانوک برای گردشگری مقاومت آماده می‌شود

رئیس ميراث فرهنگی شهرستان زرند بیان کرد: با تلاش و کوشش خانواده شهید زادخوش، خانه حاجیه زهرا اسدی (چریک پیر شهر خانوک) برای گردشگری انقلابی و مقاومت مهیا خواهد شد.

خانه چریک پیر شهر خانوک برای گردشگری انقلابی و مقاومت آماده می‌شود

به گزارش ایکنا از کرمان و به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی زرند، محمد اسلامی، رئیس ميراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان زرند با قدردانی از نگاه ویژه خانواده شهید محمدجواد زادخوش بیان کرد: خانه مادر این شهید که خود از چهره‌های مطرح در حوزه‌ی مقاومت و جهاد بود و همواره مورد احترام خاص سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی قرار داشت تبدیل به یکی از ارزشمندترین بناهای کشور در حوزه گردشگری انقلاب و مقاومت خواهد شد.

وی افزود: این‌ اقدام موثر خانواد انقلابی زادخوش‌ها می‌تواند الگویی برای علاقه‌مندان به گردشگری انقلابی شود زیرا علاوه‌بر این‌که فرزندان این بانوی فداکار در راه تحقق آرمان‌های اصیل انقلاب اسلامی حضوری موثر داشته‌اند و با تقدیم چندین شهید، جانباز و آزاده محبوبیتی خاص در بین تمام شهروندان شهرستان زرند و حتی استان کرمان دارند، به دلیل حضور مکرر سردار مقاومت، شهید حاج قاسم سلیمانی در این خانه، قطعا می‌تواند به مقصدی جذاب برای گردشگران داخلی و خارجی که رهروان مکتب مقاومت هستند تبدیل شود.

رئیس ميراث فرهنگی و گردشگری و صنایع‌دستی زرند از پیگیری‌های شورای اسلامی شهر خانوک و نیز اسدی شهردار سابق این شهر تشکر کرد و گفت: امیدواریم با حضور شهردار جدید خانوک، بحث تبدیل شدن شهر خانوک به عنوان اولین شهر گردشگری مقاومت در سطح کشور، با شدت و حدت پیگیری شود.

گفتنی است، حاجیه زهرا اسدی، مادر شهید محمدجواد، جانباز علی و آزاده سلمان زادخوش مادربزرگ شهیدان جابر و مهدی مهدوی و همچنین مادر همسر شهید محمد اسدی است که در دوران دفاع مقدس اقدامات ارزشمندی برای کمک به رزمندگان انجام داد و از سوی سردار سلیمانی ملقب به چریک پیر شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha