کد خبر: 4058680
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۱

آیین افتتاحیه دومین جشنواره ملی «فیلم کرمان» با حضور مسئولان و هنرمندان کرمانی در موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان برگزار شد.

آغاز به کار دومین جشنواره ملی فیلم کرمان

به گزارش ایکنا از کرمان، آیین افتتاحیه دومین جشنواره ملی«فیلم کرمان» با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان، رئیس حوزه هنری استان و جمعی از هنرمندان و سینماگران کرمان، شامگاه ۳۱ اردیبهشت‌ماه در موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان برگزار شد.

محمدرضا علیزاده، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از برگزاری دومین جشنواره ملی «فیلم کرمان» و تشکر از برگزار کنندگان این جشنواره، به در پیش بودن ایام فتح خرمشهر اشاره کرد و گفت: در این ایام دو رویداد مهم ملی در استان کرمان در حوزه فرهنگ و هنر برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره ملی«آواها و نماها» گفت: جشنواره فیلم کرمان، جشنواره‌ای فاخر در عرصه سینما و در گستره‌ی ملی است که در نتیجه تعاملات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و جامعه سینمایی کرمان در سال‌های گذشته شکل گرفت که منجر به ایجاد این ساختار سینمایی در استان شد.

علیزاده به برگزاری دوره اول جشنواره فیلم کرمان در ایام دفاع مقدس در سال ۹۹ اشاره کرد و افزود: با توجه به آسیب شناسی که انجام شد برای جشنواره دوم برنامه‌ریزی انجام گرفت. جشنواره ملی فیلم کرمان برخواسته از تقاضای سینماگران کرمان است و استمرار این جشنواره نیز با همراهی مستمر هنرمندان و فعالان عرصه سینما امکان پذیر است و اگر این همراهی نباشد جشنواره تداوم پیدا نمی‌کند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تصریح کرد: از هنرمندان استان درخواست دارم با تمام نقدهایی که نسبت به جشنواره دارند به آن بی توجه نباشند؛ باید با نگاه به آینده به جشنواره فیلم کرمان پرداخته شود و نباید به صورت کوتاه‌مدت به آن نگاه کرد.

وی کشف استعدادهای جدید، ایجاد رقابت سالم و سازنده، تعامل بین فعالان سینما و... را از جمله اهداف دومین جشنواره فیلم کرمان دانست و افزود: این جشنواره در سه بخش فیلم، فیلمنامه و نوشتار سینمایی و بخش ویژه جشنواره سرباز وطن برگزار شد.

علیزاده در خصوص آثار ارسالی به دومین جشنواره فیلم کرمان گفت: ۴۹۷ اثر به جشنواره ارسال شد که ۱۵۵ اثر به مسابقه راه یافت و در اختتامیه از ۲۲ اثر برگزیده تقدیر خواهد شد.

رحمان جلالی، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان نیز در این مراسم به اهمیت برگزاری جشنواره فیلم کرمان اشاره کرد و گفت: کار هنرمندان به عنوان افسران جنگ نرم بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه کار کنشگران و هنرمندان یکی از لایه‌های قدرت جمهوری اسلامی است، افزود: جنگ نرم نبردی برای تسخیر افکار و قلب‌ها است و سینما قدرتمند‌ترین، موثرترین و پیچیده‌ترین ابزار جنگ نرم است.

جلالی با بیان اینکه سینما به سه خرده سیستم سینما به مثابه هنر، صنعت و رسانه تقسیم می‌شود، ادامه داد: امروز جشنواره فیلم کرمان آمده تا ارزش واقعی سینما را نشان دهد. سینمای فیلم کرمان به مثابه هنر و رسانه است و امیدواریم بتواند سه مثابه سینما را در کنار هم محقق کند.

گفتنی است، پیش از برگزاری افتتاحیه دومین جشنواره فیلم کرمان، هنرمندان استان با همراهی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با حضور در گلزار شهدای کرمان به شهدا و سید‌الشهدای جبهه مقاومت ادای احترام کردند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: