کد خبر: 4058583
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۸

رئیس حوزه هنری کرمان با بیان اینکه استفاده از زبان هنر بهترین و ماندگارترین روش در تبیین مکتب شهید سلیمانی است، گفت: هم‌زمان با سالروز آزادسازی خرمشهر سردیس شهید سلیمانی در فرودگاه کرمان رونمایی می‌شود.

مجتبی اسدی رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی کرمان

به گزارش ایکنا از کرمان و به نقل از روابط عمومی حوزه هنری کرمان، مجتبی اسدی، رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کرمان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عملیات غرور آفرین بیت‌المقدس، گفت: امروز نبل و الزهرا و حلب و بوکمال و... خرمشهر‌های دیگری هستند که به واسطه یاری رساندن خداوند متعال و با درایت شهید سلیمانی آزاد شدند و به فرموده رهبر معظم انقلاب «خرمشهرها در پیش است»؛ خرمشهرهایی که نه در عرصه نظامی بلکه در عرصه‌های مختلفی مانند فرهنگ و هنر باید به دست توانمند جوانان ما فتح شوند.

وی افزود: یکی از خواسته‌های رهبر معظم انقلاب ترویج و تبیین مکتب شهید سلیمانی است و بی‌شک استفاده از زبان هنر بهترین و ماندگارترین روش در تبیین این مکتب است.

اسدی با اشاره به مأموریت ویژه حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کرمان در پرداختن هنری به مکتب شهید سلیمانی تصریح کرد: سردیس شهید سلیمانی که به سفارش حوزه هنری توسط نادر قشقایی از متبحرترین مجسمه‌سازان ایران ساخته شده‌ است، همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر در فرودگاه کرمان رونمایی می‌شود.

رئیس حوزه هنری کرمان در پایان تصریح کرد: برای جانمایی سردیس شهید سلیمانی چندین پیشنهاد بود مطالعات میدانی بسیاری در نقاط مختلفی از شهر کرمان انجام شد و در نهایت به دلیل اینکه رفت و آمد میهمانان ملی و بین‌المللی بیشتر از فرودگاه کرمان صورت می‌گیرد، بر آن شدیم تا یاد و نام و نشانی از سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در بدو ورود و همچنین خروج از کرمان را با این اثر، در ذهن آنان به یادگار بگذاریم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: