کد خبر: 4058187
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۳

یادواره شهدای روحانی مدافع حرم در کرمان برگزار شد

یادواره ۳۹ شهید روحانی مدافع حرم با سخنرانی جانشین سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع در مصلی امام علی(ع) شهر کرمان برگزار شد.

حجت الاسلام علی شیرازی جانشین سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع

به گزارش ایکنا از کرمان، حجت‌الاسلام علی شیرازی، جانشین سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع، امروز، ۲۹ اردیبهشت‌ماه در یادواره شهدای روحانی مدافع حرم که به میزبانی کرمان در مصلی امام علی(ع) برگزار شد، با اشاره به برگزاری کنگره شهدای روحانی در سال ۱۳۹۷ در قم، گفت: سردار سلیمانی به عنوان سخنران انتخاب شده بود که به دلیل دعوت خانواده شهدای مازندران در کنگره حضور نداشت زیرا شهید سلیمانی دعوت خانواده شهدا را بی پاسخ نمی‌گذاشت و خانواده شهدا در اولویت بودند.

وی با گرامیداشت یاد شهدای روحانی کشور گفت: در کشور ۴ هزار شهید روحانی داریم که از این تعداد یک‌هزار و ۲۲۲ شهید مسئول و فرمانده، ۲۲ شهید فرمانده لشکر و فرمانده تیپ، ۲۲۲ شهید فرمانده گردان، ۵۰ شهید مسئول تبلیغات و معاونت فرهنگی و ۳۹ شهید روحانی مدافع حرم بودند.

حجت‌الاسلام شیرازی آمار بالای شهدای روحانی را مایه افتخار دانست و گفت: شهدای روحانی حرف و عمل را با هم درآمیختند تا اعلام کنند که مسئولیت را برای بقای دین خدا و انقلاب می‌خواهند.

جانشین سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع تصریح کرد: روحانیت همواره علم و عمل را با هم درآمیختند تا ملت ایران زیباتر از همیشه معتقد به این الگوها باشند و نشان دادند در میدان عمل، مجاهدانه و زیباتر از میدان علم‌آموزی عمل می‌کنند.

وی با بیان اینکه روحانیون نهایت کمال را در شهادت جستجو کردند، گفت: قرار بود سال گذشته کنگره شهدای روحانی برگزار شود اما قسمت بود به تأخیر بیفتد تا شهدای روحانی حرم مطهر رضوی هم به تعداد این شهدا اضافه شوند و دنیا بداند روحانیت پای ارزش‌ها و انقلاب ایستادند.

حجت‌الاسلام شیرازی در بیان عظمت شهدای روحانی گفت: اولین ویژگی روحانیت عالم بودن است و جایگاه عالم بسیار ویژه است به طوری که پیامبر اسلام(ص) می‌فرماید: خواب عالم از هزار رکعت نماز عابد برتر است.

وی با بیان اینکه روحانیت و عالم تبیین‌گر دین هستند به همین دلیل خداوند جایگاه علما را در جامعه دینی روشن قرار داده است، مهاجر الی الله بودن را دومین ویژگی شهدای روحانی دانست و گفت: خودسازی، مجاهدت، مبارزه در راه خدا، جهاد فرهنگی و نظامی از ویژگی‌های شهدای روحانی است.

جانشین سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع با بیان اینکه شهدای روحانی دست در دست خدا گذاشتند و کسی که اینگونه عمل کند در مسیر رشد قرار می‌گیرد و به مقام دوستی خداوند می‌رسد، گفت: عشق به شهادت ویژگی دیگر شهدای روحانی مدافع حرم است. آن‌ها برای شهادت لحظه شماری می‌کردند و عزم کردند در این مسیر شربت شهادت بنوشند.

حجت‌الاسلام شیرازی تصریح کرد: شهید مدافع حرم، شهید حریم اسلام است و همانطور که مقام معظم رهبری فرموده‌اند ارزش شهید مدافع حرم متفاوت از شهید دوران جنگ و اجرشان دو برابر شهدای جنگ است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :