کد خبر: 4042228
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۱

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان در تشریح برنامه‌های بزرگداشت هفته جوان از برگزاری اردوی جهاد تبیین ویژه شمال شرق استان خبر داد.

محبوبه نژادزمانی معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان

محبوبه نژادزمانی، معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان در گفت‌وگو با ایکنا از کرمان ضمن تبریک آغاز هفته جوان و روز ولادت حضرت علی‌اکبر(ع) به تشریح برنامه‌های این سازمان برای بزرگداشت هفته جوان در استان پرداخت.

وی بیان کرد: با توجه به جایگاه ویژه جوانان در توسعه همه جانبه کشور و برای ایجاد نگاهی ویژه به جوانان و مسائل مربوط به این گروه، سالروز ولادت علی‌اکبر(ع) به عنوان روز جوان نام‌گذاری شده است که امسال مصادف با ۲۳ اسفند است و از ۲۱ تا ۲۷ اسفند نیز به عنوان هفته جوان نام‌گذاری شده است.

نژادزمانی بیان کرد: برنامه‌های این هفته با هدف تقویت جایگاه جوانان، توجه ویژه مسئولین به موضوعات مرتبط با جوانان و تلاش برای رفع مسائل آن‌ها، توانمندسازی جوانان، ارتقاء نشاط، امید به آینده و خود باوری در جوانان، ایجاد ارتباط سازنده میان جوانان وغیره برنامه‌ریزی شده است.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان در ادامه به مهم‌ترین برنامه‌های استان در هفته جوان پرداخت و گفت: برگزاری برنامه‌های پاکسازی طبیعت، کاشت نهال، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و مشاوره، برگزاری مسابقات کتابخوانی، وبلاگ نویسی، خاطره‌نویسی، برگزاری همایش کارآفرینی و اشتغال، دیدار با خانواده شهدا، برپایی کارگاه‌های نوآوری و خلاقیت به ویژه در جنوب استان از جمله این برنامه‌ها است.

وی از برگزاری نمایشگاه نقاشی، خوشنویسی و عکس با موضوع مهدویت در کرمان خبر داد و افزود: برگزاری اردوهای گردشگری و هویتی برای جوانان به ویژه در مناطق محروم، اعزام جوانان به اردوهای راهیان‌نور و اعزام جوانان به اردوی جهاد تبیین ویژه شمال شرق استان و بازدید از مراکز صنعتی، فرهنگی و گلزار شهدا از دیگر برنامه‌های هفته جوان در استان است

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان با بیان اینکه تجلیل از جوانان برتر در دستور کار قرار دارد، افزود: یکی دیگر از برنامه‌ها برای بزرگداشت هفته جوان، برپایی کاروان شادی و قصه‌گویی در روستاهای سیل‌زده شهرستان رودبار و منوجان است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: