کد خبر: 4014950
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۱

پرداخت بیش از ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات به نیازمندان کرمانی

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با بیان اینکه تسهیلات کارگشایی به‌صورت قرض‌الحسنه و با اقساط بلندمدت و بدون کارمزد در اختیار مددجویان قرار می‌گیرد، گفت: ۵۰ میلیارد و ۵۸۹ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه طی هفت‌ماهه امسال توسط صندوق امداد ولایت به مددجویان و نیازمندان کرمانی پرداخت‌ شده است.

کمیته امداد خمینی(ره)به گزارش ایکنا از کرمان، یحیی صادقی، مدیرکل کمیته امداد استان کرمان امروز 30 آبان‌ماه با بیان اینکه مهم‌ترین وظیفه صندوق امداد ولایت استان جذب سپرده‌های خیران است، گفت: با همت بیشتر، عزم راسخ، تفکر بسیجی و حرکت‌های جهادی ضمن تزریق امید به جامعه روزنه‌های یأس و ناامیدی را از جامعه هدف امداد دور کرده و به هدف اصلی این نهاد که همان توانمندسازی و ایجاد درآمد باثبات برای خانواده‌ها دست‌ یابیم.

وی ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و عملکرد صندوق امداد ولایت استان کرمان، افزود: در هفت‌ماهه امسال صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت استان کرمان در مجموع ۶۶۶۴ مورد تسهیلات با اعتباری بیش از 50 میلیارد و 589 میلیون تومان به مددجویان و نیازمندان استان پرداخت کرده است.

صادقی بابیان اینکه این تسهیلات در قالب طرح‌های اشتغال و خودکفایی، کارگشایی و تسهیلات ودیعه مسکن به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد توسط صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت استان کرمان پرداخت‌شده است افزود: با اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه در تلاش هستیم بخشی از مشکلات مددجویان و محرومان را برطرف و آن‌ها را به توانمندی برسانیم.

وی با تأکید بر توانمندسازی مددجویان کمیته امداد گفت: هدف از پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه توسط صندوق امداد ولایت به مددجویان و نیازمندان نهادینه کردن و گسترش سنت قرض‌الحسنه با شعار « بهره جای دیگری است» در استان است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با تأکید بر ضرورت جذب سپرده‌های مردمی برای ارائه وام قرض‌الحسنه به نیازمندان افزود: با توجه به وجود ظرفیت بسیار بالا در استان به‌ویژه در حوزه مشارکت‌های مردمی، می‌توان با جذب مشارکت خیران به‌منظور سپرده‌گذاری در صندوق امداد ولایت و افزایش سپرده‌گذاری به تعداد بیشتری از متقاضیان دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه، پرداخت شود.

وی ادامه داد: تسهیلات کارگشایی به‌صورت قرض‌الحسنه و با اقساط بلندمدت و بدون کارمزد در اختیار مددجویان قرار می‌گیرد تا آن‌ها بتوانند با دغدغه کمتر به رفع مشکلات خود بپردازند.

صادقی با تأکید بر اینکه با گردش وجه سپرده‌گزاری از سوی نیکوکاران در این صندوق امکان پرداخت تسهیلات برای مددجویان و اقشار نیازمند فراهم می‌شود، ادامه داد: وظایف این صندوق گره‌گشایی از نیازمندان با پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه بر اساس رعایت موازین شرعی است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان در پایان از مردم نیکوکار خواست تا با افتتاح حساب و سپرده‌گذاری در صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت کرمان ضمن ترویج سنت قرض‌الحسنه، به نیازمندان و محرومان جامعه کمک و آن‌ها را در رفع نیازهایشان یاری کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha