کد خبر: 3997671
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۳
با محوریت بازگشایی مدارس؛
گردهمایی رؤسای ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان کرمان با محوریت بازگشایی مدارس با حضور مدیرکل و اعضای شورای معاونان آموزش و پرورش استان برپا شد.

به گزارش ایکنا از کرمان، صبح امروز چهارشنبه 24 شهریور ماه گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و رؤسای ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق سراسر استان کرمان، با موضوع «پروژه مهر و بازگشایی مدارس» در تالار مراسمات خانه معلم کرمان آغاز شد.

در این گردهمایی یک روزه، «برنامه‌های پروژه مهر»، «رویکردهای آموزش و پرورش درخصوص بازگشایی مدارس» و «تفصیل، تشریح و برنامه‌ها و فعالیت‌های آموزشی و پرورشی در سال جدید» مورد بررسی قرار می گیرد.

احمد اسکندری‌نسب، مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در این نشست ضمن تبیین ضرورت و اهمیت بازگشایی مدارس گفت: این نشست با هدف رصد و ارزیابی برنامه‎ها برای بازگشایی مدارس با این امید که سال تحصیلی باشکوه و پر از خاطرات خوبی را آغاز کنیم، برگزار شده و همه باید تلاش کنیم تا با کمترین دغدغه، کمبود و تنگنایی این مهم محقق شود.

وی ضمن اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم گفت: هر کسی توکلش به خداوند باشد در هر مسیری حرکت کند خداوند به او کمک می‌کند و تقوا داشتن شرط پیروزی در کارها است، خداوند به هر کسی برتری‌هایی داده که متناسب با آن‌ها ویژگی‌ها و امتیازهایی به دست می‌آورد که پذیرش مسئولیت یکی از کارهایی است که نیاز به تقوا دارد، مسئولیت در هر زمانی که بر عهده انسان گذاشته شود سنگین است به‌ویژه در نظام تعلیم و تربیت که اگر انسان لحظه‌ای غفلت کند تبعات سخت و سنگینی دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان اظهار کرد: تعلیم و تربیت انسان‌ها کاری حساس است که نیاز به برنامه‌ریزی دقیق دارد در این راستا باید از صداقت و امانت دو خصلت مشترک همه پیامبران الهی الگو بگیریم که بر اساس همین دو خصلت ایمان انسان تقویت می‌شود.

وی با بیان این که آنچه که اهمیت دارد این است که به خوبی بتوانیم ایفای نقش کنیم و کیفیت کارمان هم قابل قبول باشد، تصریح کرد: همه امکانات و توان باید برای بازگشایی مدارس بسیج شوند و هیچ گونه بی‌برنامگی، کمبود و چالشی برای مهر 1400 در مدارس استان پذیرفته نیست، نظارت‌ها در پروژه مهر باید میدانی باشد تا نتایج موثرتر باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: آگاهی، مهمترین مؤلفه در پذیرش هر مسئولیتی به ویژه در نظام تعلیم و تربیت است اگر نسبت به هر کاری احساس مسئولیت و تسلط داشته باشیم مسیر موفقیت هموار می‌شود، ارجاع دادن مسائل و مشکلات به سطوح دیگر هیچ کمکی به حل مسئله نمی‌کند. بلکه مشکلات را باید با خردمندی و پشتکار مرتفع کرد.

وی با اشاره به اینکه در راستای بازگشایی مدارس اقناع افکار عمومی بسیار مهم است، گفت: امروز باید همه عوامل بزرگ‌ترین دغدغه‌شان بازگشایی مدارس باشد تا شاهد شروع مهری بانشاط باشیم و مدارس نیز باید از نظر بهداشت و نظافت در شرایط ایده‌آل باشند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: