کد خبر: 3976917
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۳
مسئول دفتر بعثه مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت استان کرمان در جریان مراسم تجدید میثاق با شهدا در گلزار شهدای کرمان، گفت: از یک‌سال قبل، سازمان حج و زیارت استان کرمان با همکاری کمیته امداد امام خمینی طرح تکریم ایتام را اجرا می‌کند.

به گزارش ایکنا از کرمان، با آغاز هفته حج از 22 خرداد ماه اعضای سازمان حج و زیارت کرمان با حضور در گلزار شهدای کرمان با آرمان‌های امام و شهدا تجدید میثاق کردند.

حجت‌الاسلام حسین سازندگی، مسئول دفتر بعثه مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت استان کرمان در جریان این مراسم با تبریک میلاد حضرت معصومه(س) و روز دختر، گفت: هر سال از اول ذی‌القعده هفته حج آغاز می‌شود و هرساله بر اساس مقتضیات جهان اسلام و رهنمودهای امامین انقلاب به ویژه گام دوم انقلاب اسلامی شعاری را به همه‌ جهانیان اعلام می‌کنند؛ و شعار حج امسال «حج، خودسازی، انسجام، اقتدار اسلامی و دفاع از مسجدالاقصی است.»

وی ادامه داد: در راستای بزرگداشت این ایام که مقارن با هفته کرامت است روزهای هفته از اول تا هفتم ذی‌القعده نامگذاری شده است. روز نخست که مصادف با میلاد حضرت معصومه(س) است به‌عنوان «حج، مقام و منزلت زن»، روز دوم «حج، خودسازی و معنویت»، سومین روز «حج، انسجام و اقتدار اسلامی»، روز چهارم «حج، بهداشت و سلامت»، پنجمین روز «حج، ولایت و رهبری»، روز ششم «حج، مقاومت اسلامی و دفاع از مسجدالاقصی»، روز هفتم و روز پایانی این هفته همزمان با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری «حج، برائت از مشرکین» نام گرفته است.

مسئول دفتر بعثه مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت استان کرمان افزود: شعار حج آنجا که اقتدار و انسجام دارد حکایت از آن است که ما در پای صندوق‌های رأی حاضر شویم و با حضور خود اقتدار نظام جمهوری اسلامی را به تمام جهانیان صادر و ثابت کنیم. همچنین با انتخاب اصلح از میان کاندیداهای ریاست جمهوری، فردی را انتخاب کنیم که بتواند در تمام صحنه‌های جهانی با اقتدار کامل باشد.

 سازندگی افزود: از یک سال قبل، سازمان حج و زیارت استان کرمان با همکاری کمیته امداد امام خمینی طرح تکریم ایتام را اجرا می‌کند و بر اساس این طرح کارمندان سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری قسمتی از هزینه‌های بچه‌های یتیم را برعهده گرفته‌اند و اخیرا هم به تمامی کارگزاران حج در استان این طرح اعلام شده است.

در پایان حجت‌الاسلام سازندگی در خصوص حج 1400، گفت: عربستان امسال تعداد محدودی زائر را به صورت محدود می‌پذیرد اما تاکنون هیچگونه دعوت رسمی از هیچ کشوری نشده است.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران و سازمان و حج و زیارت برای برگزاری حج با توجه شیوه‌نامه‌هایی که از طرف عربستان اعلام می‌شود آمادگی کامل دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: