کد خبر: 3929184
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۴
نایب رئیس شورای شهر رفسنجان گفت: تمام انرژی‌مان را باید برای نسل نوجوان و جوان بگذاریم تا شخصیت‌هایی مثل سردار سلیمانی را الگوی خود قرار دهند، زندگینامه سردار دل‌ها را به‌طور ساده باید چاپ کرد و در اختیار نسل جوان قرار داد.

به گزارش ایکنا از کرمان، به نقل از شورای شهر رفسنجان، حسین پاکزاد، نایب رئیس شورای شهر رفسنجان عصر دیروز سه‌شنبه، 22 مهرماه در نشست ترویج مکتب شهید سپهبد حاج‌قاسم سلیمانی با اشاره به خاطراتی از سردار سلیمانی از دوران دفاع مقدس گفت: در سه عملیات در خدمت سردار بودم و از بدو تشکیل لشکر 41 ثارالله در رکاب حاج‌ قاسم حضور داشتم، در محیطی که مادیات معنا نداشت و بچه‌های کم سن و سال بدون توجه به مادیات کار خود را انجام می‌دادند.

وی افزود: در دوران جنگ زیبایی‌هایی دیدیم که قابل وصف نیست، رزمندگان با این سن و سال کم خود که 16 سال تا 25 ساله بودند حتی هزینه‌هایی که حق رزمندگان بود که کرایه بدهند و به شهرشان بروند و برگردند را قبول نمی‌کردند. عده‌ای نیز که توان مالی نداشتند مبلغی می‌گرفتند و پس از بازگشت به جبهه هر چه اضافه می‌آوردند را تحویل می‌دادند.

نایب رئیس شورای شهر رفسنجان با بیان اینکه آن دوران با الان قابل مقایسه نیست و روحیه بچه‌های جنگ در جامعه کمرنگ شده، بیان کرد: فرهنگ و روحیه جهادی باید در نسل جوان ترویج یابد و چه مکتبی زیباتر از مکتب حاج قاسم که سراسر اخلاص بود و این کتب می‌تواند در نسل جدید اثرگذار باشد.

وی تصریح کرد: تمام مشکلات کشورمان با وجود آدم‌هایی است که بیرون و باطن‌شان متفاوت است، حاج قاسم فرد مخلصی بود که نه تنها شخصیت ملی بلکه شخصیتی جهانی‌ است و هر گوشه دنیا که برویم او را می‌شناسند.

پاکزاد با اشاره به اینکه نسل اول، دوم و سوم انقلاب سردار سلیمانی را می‌شناسند و مهم شناساندن او به نسل چهارم است، اظهار کرد: هر کس بخواهد در مورد حاج قاسم سخن بگوید ابتدا باید او را به‌خوبی شناخته باش و بویی از اخلاص و معنویت حاج قاسم برده باشد.

وی تأکید کرد: تمام وقت و انرژی‌مان را باید روی نسل نوجوان و جوان بگذاریم تا چنین شخصیت‌هایی را الگوی خود قرار دهند، زندگینامه سردار دل‌ها را به‌طور ساده باید چاپ کرد و در اختیار نسل جدید قرار داد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: