کد خبر: 3923271
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۶
مدیرکل تبلیغات اسلامی کرمان از برگزاری مراسم اربعین در جوار مزار سردار شهید سلیمانی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.

به گزارش ایکنا از کرمان، به نقل از اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان، حجت‌الاسلام غلامحسین حقانی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان امروز چهارشنبه، 26 شهریورماه با اشاره به برنامه‌های اربعین در استان کرمان گفت: در ایام اربعین برنامه‌هایی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچون راه‌اندازی موکب‌ها و طرح‌های ابتکاری در سطح استان کرمان برگزار می‌شود.

وی افزود: به‌طور کلی در حال ارتباط گیری و رایزنی با ستاد ملی کرونا درباره برگزاری یا عدم برگزاری پیاده‌روی اربعین هستیم و متناسب با آن به‌صورت دقیق‌تر کم و کیف برنامه‌ها مشخص خواهد شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کرمان با بیان این‌که اهدای نذورات در موکب‌ها ممنوع است اما در کنار آن می‌توانند از طرح‌های دیگری همچون ماشین‌نویسی و جمع‌آوری کمک‌های مؤمنانه‌ بهره ببرند، بیان کرد: برنامه‌های شاخصی نیز در سطح استان کرمان برگزار می‌شود که در شهر کرمان می‌توان به برگزاری اربعین در گلزار شهدای کرمان و در جوار مرقد سردار شهید سلیمانی و همچنین مسجد امام اشاره کرد که در آن از سخنرانی شخصیت‌هایی همچون آیت‌الله حسینی اراکی و آیت‌الله خاتمی نیز استفاده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه طبق اعلام وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی استان کرمان، هیئت‌های مذهبی ۸۵ درصد از پروتکل‌های بهداشتی را در ایام محرم رعایت کرده‌اند، تصریح کرد: به لطف خدا امسال نیز برگزارکنندگان مراسم محرم احساس رضایت داشتند و سطح کیفی برنامه‌ها (سخنرانی‌ها و روضه‌خوانی‌ها) نیز دارای کیفیت بالاتری بودند.

حجت‌الاسلام حقانی تأکید کرد: جای تشکر ویژه از دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان، آموزش و پرورش استان، سپاه نیروی انتظامی و تمامی عواملی که در برگزاری این مراسم همکاری کردند، دارد و امیدواریم که ان‌شاءالله طبق فرمایش مقام معظم رهبری کسانی برای مراسم اربعین و عزاداری‌ها تصمیم‌گیری کنند که دغدغه آن را داشته باشند و در این زمینه بهترین تصمیم را بگیرند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: