کد خبر: 3899321
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۴
بصیری اعلام کرد:
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: درباره برگزاری نماز عید فطر در کل استان کرمان نماز برگزارمی‌شود اما نه به‌صورت اجتماع یکجا و متمرکز که موجب تجمع و تزاحم جمعیت و شیوع کرونا می‌شود.

به گزارش ایکنا از کرمان، محمدصادق بصیری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان امروز شنبه، 27 اردیبهشت‌ماه در پایان جلسه ستاد ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا با اشاره به مصوبات این ستاد گفت: در مورد برگزاری مراسم روز جهانی قدس که جمعه آینده است، قرار شد مانند کل کشور در کرمان در شهرستان‌هایی که سفید اعلام شده و نماز جمعه برگزار می‌کنند، مراسم روز قدس بدون راهپیمایی و در همان محل برگزاری مراسم به‌صورت سخنرانی و قرائت قطعنامه برگزار شود.

وی افزود: درباره برگزاری نماز عید فطر در کل استان کرمان نماز برگزارمی‌شود اما نه به‌صورت اجتماع یکجا و متمرکز که موجب تجمع و تزاحم جمعیت و شیوع کرونا می‌شود که قرار شد به‌صورت جداگانه مساجد در محلات و جاهای مختلف شهر هرجا که آمادگی دارند می‌توانند با رعایت پروتکل‌ها نماز عید به‌صورت مستقل برگزار کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان درباره برگزاری کلاس‌های دانشگاهی بیان کرد: واحدهایی در علوم پزشکی برنامه‌هایشان در حال اجراست و دانشگاه‌های غیرپزشکی کلاس‌های نظری به‌صورت مجازی و کلاس‌های عملی به‌صورت حضوری با مسئولیت دانشگاه انجام و امتحانات‌شان هم در وقت مقرر برگزار شود.

بصیری تصریح کرد: کنکور دانشگاه‌ها امسال در زمان خود برگزار می‌شود و کرمان هم طبق معمول میزبان این برنامه است همچنین راجع به اماکن ورزشی تأکید شد باشگاه‌هایی که ورزش انفرادی انجام می‌دهند می‌توانند فعالیت کنند و در خصوص ورزش‌های دسته جمعی تابع مقررات کشور هستیم که اعلام خواهد شد که لیگ‌ها در چه زمانی می‌توانند تمریانت خود را آغاز کنند.

وی اظهارکرد: رستوران‌ها قبلا به‌صورت بیرون بر غذا توزیع می‌کردند که مقرر شد بعد از ماه مبارک رمضان سرو غذا با رعایت پروتکل‌ها داشته باشند و برای فعالیت مراکز بازی‌های رایانه‌ای کارگروهی بررسی می‌کند اگر امکان بازگشایی باشد نتیجه را اعلام خواهند کرد و نیز در زمینه فعالیت آموزشگاه‌های تخصصی، منوط به نظر کارگروه ویژه در این خصوص است.

بصیری تأکید کرد: نمایشگاه‌های تخصصی که معمولا برگزار می‌شود چون جمعیت زیادی در بر نمی‌گیرد امکان برگزاری در زمان‌های مقرر خود را خواهند داشت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: