کد خبر: 3878718
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۹
علیدادی‌سلیمانی:
امام جمعه کرمان گفت: جامعه ما به جایگاه زن که نقش او در تربیت انسان و آرامش خانواده و اینکه سلامت خانواده حفظ شود و ده‌ها نقش ارزشمند دارد، توجه کند چون حضرت زهرا(س) فقط سیده نساء نیست بلکه الگوی جامعه اسلام اعم از زن و مرد است.

به گزارش ایکنا از کرمان، حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی امام جمعه کرمان در خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان با تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن گفت: روزی که مربوط به شخصیت عزیز و ارزشمندی که جمع ‌کننده همه خوبی‌هاست؛ دلیل بر این مدعا خود قرآن است آنجا که در قصه مباهله، زهرا(س) به‌عنوان زن برتر و نمونه انتخاب می‌شود؛ پیام بزرگ ماجرا این است که زهرا مستجمع همه خوبی‌ها و کمالات عالم است.

وی افزود: جامعه ما به جایگاه زن که نقش او در تربیت انسان و آرامش خانواده و اینکه سلامت خانواده حفظ شود و ده‌ها نقش ارزشمند دارد، توجه کند چون حضرت زهرا(س) فقط سیده نساء نیست بلکه الگوی جامعه اسلام اعم از زن و مرد است.

امام جمعه کرمان با اشاره به انتخابات و آغاز تبلیغات کاندیداها، تصریح کرد: افرادی که نامزد شدند، ایثار کردند.

حجت‌الاسلام علیدادی‌سلیمانی ادامه داد: مسئله اول مشارکت حداکثری مهم است وظیفه الهی ما است که در انتخابات حضور داشته باشیم فردفرد امت اسلامی باید نسبت به آن حساسیت داشته باشند، یکی از مهمترین توجهات انتخابات است که مشارکت کنیم و خوب‌ها را انتخاب کنیم و سهم و دینمان را ادا کنیم.

وی بیان کرد: مجلس قوی می‌تواند به جامعه خدمت کند و با تصویب قوانین رسیدگی به مشکلات مردم که وظیفه مجلس است را انجام دهد و در واقع وظیفه انسانی ما اقتضا می‌کند که شرکت کنیم.

حجت‌الاسلام علیدادی‌سلیمانی اظهارکرد: وظیفه انقلابی کسانی که انقلابی می‌اندیشند حضور در انتخابات است که به‌عنوان وظیفه‌ای بر گردنشان است.

وی بیان کرد: کسانی که شورای نگهبان به ما معرفی کرده صلاحیت‌های لازم را داشتند اما حد این صلاحیت‌ها را در کنار هم گذاشتن وظیفه ما است برای انتخاب اصلح.

امام جمعه کرمان اظهارکرد: با توجه به اینکه در روزهای اربعین سردار اسلام سید شهیدان مقاومت سردار سلیمانی هستیم و افتخار کرمانی‌ها است که این شهید را از خود می‌دانند، یکی از بهترین کسانی که می‌شود معرفی کرد که از جنس او انتخاب کنید برای کشور که حلال مشکلات مردم می‌تواند باشد، جنس این شهید است.

وی تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های آن شهید خدمت در سنگر نظامی بود، ویژگی دیگر کار صادقانه و بی‌منت و بی‌ادعا برای مردم است و پرکاری در راستای اطاعت از رهبری دیگر معیار کاندید اصلح است.

حجت‌الاسلام علیدادی‌سلیمانی تأکید کرد: به صرف نگاه جناحی، به آدم‌ها رای ندهید به معیارهای اصلح انتخاب توجه کنید اخلاص و اخلاق دو شاخصه دیگر یک کاندیدای اصلح است.

وی در توضیحاتی گفت: نماینده‌ای را به‌عنوان نمایندگان استان شهیدپرور بفرستید که مخلص باشند و برای خدا کار کنند و آدم‌های متخلق باشند و تحول و برکت به وجود آورند همچنین خود را بدهکار انقلاب بدانند و نه طلبکار انقلاب، که این نماینده می‌تواند گره از کار جامعه باز کند اما طلبکار نظام و انقلاب گره می‌افزاید.

حجت‌الاسلام علیدادی‌سلیمانی همچنین به چند ویژگی دیگر یک کاندیدای اصلح اشاره کرد و گفت: جامعه به انسان‌های شجاع و متدین نیاز دارد، به کسانی که به منویات رهبری توجه کنند، فدایی انقلاب و رهبری باشند، به نصرت الهی اعتقاد داشته باشند تا در تصمیمات سخت و بین‌المللی نترسند و نلغزند و توجه به مسائل اصلی نظام داشته باشند و دشمن‌شناس خوبی باشند تا بتوانند خوب تصمیم بگیرند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: