آغاز ثبت‌نام چهل‌و‌هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در کرمان

چهل‌و‌هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریمبه گزارش ایکنا از کرمان و به نقل از روابط عمومی اوقاف، حجت‌الاسلام مختار یعقوبی، رئیس اداره قرآنی اداره‌کل اوقاف کرمان از آغاز ثبت‌نام چهل‌و‌هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه خبر داد و گفت: علاقه‌مندان برای ثبت‌نام در بخش‌های (آوایی، گروهی، معارفی عمومی و معارفی تخصصی) می‌توانند تا ۱۹ خرداد به درگاه my.oghaf.ir مراجعه کنند.

وی افزود: رده سنی ۱۲ تا ۱۸ سال، صرفاً در رشته‌های قرائت تحقیق و حفظ کل در مراحل شهرستانی، استانی و سراسری می‌توانند شرکت کنند اما برای رده سنی ۱۸ سال به بالا، امکان شرکت در همه رشته‌ها فراهم است.

یعقوبی تصریح کرد: علاقه‌مندان در بخش آوایی انفرادی، در رشته حفظ (۵، ۱۰، ۲۰ و ۳۰ جزء) قرآن کریم، قرائت، ترتیل، اذان و دعاخوانی و در بخش گروهی، در رشته‌های مدیحه سرایی و همخوانی قرآن کریم رقابت خواهند کرد.

رئیس اداره قرآنی اداره‌کل اوقاف کرمان اظهار کرد: در بخش معارفی عمومی، شرکت‌کنندگان در رشته‌های ترجمه سوره‌های لقمان، حجرات و حشر، صرفاً در مرحله شهرستانی و در بخش معارفی تخصصی در رشته‌های معارف قرآن کریم، معارف نهج‌البلاغه و معارف صحیفه سجادیه با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.