معرفی ۱۱۴ نفر از کارکنان و مدیران اجرایی کرمان به دستگاه قضایی
کد خبر: 4123209
تاریخ انتشار : ۰۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۳

معرفی ۱۱۴ نفر از کارکنان و مدیران اجرایی کرمان به دستگاه قضایی

بازرس کل استان کرمان از رسیدگی به ۵ هزار شکوائیه مردمی علیه دستگاه‌های اداری و گزارشات فساد خبر داد و گفت: در ۱۰ ماهه سال جاری ۱۱۴ نفر از کارکنان و مدیران اجرایی استان کرمان که فساد اداری داشته‌اند شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی شده‌اند.

آبیار بازرس کل استان کرمان

به گزارش ایکنا از کرمان و به نقل از روابط عمومی دادگستری، احمد آبیار، بازرس کل استان کرمان اظهار کرد: بازرسی کل استان کرمان در ۱۰ ماهه سال جاری ۱۱۴ نفر از کارکنان و مدیران اجرایی که فساد اداری داشته‌اند را شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی کرده است که منجر به بازداشت و حبس‌های طولانی مدت برای این افراد شده است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین سوء جریان‌های دستگاه‌های اداری، اهمال و سهل‌انگاری در انجام وظیفه بوده است، افزود: در همین راستا تاکنون میلیاردها ریال مورد اختلاس به بیت‌المال مسترد شده است و همچنین ۱۳ نفر که فرار مالیاتی در سطح کلان داشته‌اند نیز شناسایی و به مرجع قضایی و سازمان امور مالیاتی معرفی شده‌اند.

آبیار ادامه داد: در مجموع میزان وجوه شناسایی شده و یا برگشتی به دولت توسط سازمان بازرسی در ۱۰ ماهه سال جاری، ۸ هزار و ۳۳۵ میلیارد و ۷۸۴ میلیون و ۵۸۰ هزار و ۶۳۵ ریال بوده است.

بازرس کل استان کرمان با اشاره به رسیدگی این سازمان به ۵ هزار شکواییه مردمی علیه دستگاه‌های اداری و گزارش‌های فساد در ۱۰ ماهه سال جاری، ادامه داد: بازرسی کل استان در سال ۱۴۰۱ با شجاعت و قاطعیت از حقوق بیت‌المال و مردم دفاع کرده و ضمن حمایت و دفاع از مدیران و کارکنان پاکدست و مؤمن که اکثریت کارکنان و مدیران صالح و سالم هستند، با سوء جریانات در سیستم اداری مبارزه کرده است و با افرادی که مرتکب فساد شده‌اند نیز بدون توجه به پست و مقام و وابستگی سیاسی و جناحی آنها برخورد قانونی انجام شده است که مصمم‌تر از گذشته این راه را ادامه خواهد داد.

وی ضمن قدردانی از حمایت‌های مقامات ارشد قضایی استان کرمان گفت: از دیگر اقدامات سازمان بازرسی کل استان کرمان، مشارکت جدی و فعال در شوراهای حمایت از سرمایه‌گذاری و رفع موانع تولید، رصد عملکرد دستگاه مرتبط با سرمایه‌گذاری مانند بانک‌ها وادارات صمت و...، شورای حفظ حقوق بیت‌المال و رفع موانع و مشکلات سرمایه‌گذاران است که خوشبختانه هماهنگی بسیار خوبی مابین دستگاه قضایی و سازمان بازرسی وجود دارد.

بازرس کل استان کرمان گفت: با هماهنگی و موافقت مدیران ارشد دستگاه قضایی در آینده اطلاعات بیشتری از بعضی از پرونده‌های خاص و افراد خاص به استحضار عموم می‌رسد.

انتهای پیام
captcha