کد خبر: 4068725
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۵

بافت تاریخی جوپار مرمت و ساماندهی می‌شود

معاون میراث‌ فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان از مرمت و ساماندهی بافت تاریخی شهر جوپار خبر داد و گفت: عملیات مرمتی مذکور با اعتباری معادل ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اجرا می‌شود.

مرمت و ساماندهی بافت تاریخی جوپار

به گزارش ایکنا از کرمان و به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، مجتبی شفیعی، معاون میراث‌ فرهنگی اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان از مرمت و ساماندهی بافت تاریخی شهر جوپار خبر داد و گفت: در این پروژه مرمتی، نماهای بافت تاریخی شهر جوپار تعمیر و مرمت می‌شود که اندود کاه‌گل، تراش اندود فرسوده و آجر چینی از آن جمله است.

وی با بیان اینکه عملیات مرمتی مذکور با اعتباری معادل ۲میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اجرا می‌شود، افزود: با توجه به اینکه جوپار دارای آب و هوای مطبوعی است و یکی از مقاصد گردشگری مذهبی کرمان نیز به‌شمار می‌رود بنابراین مرمت و ساماندهی بافت تاریخی این شهر در اولویت برنامه‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان کرمان قرار دارد.

شفیعی بیان کرد: این شهر که قنات جهانی گوهرریز را در خود جای می‌دهد در طول سال میزبان گردشگران زیادی است که می‌طلبد در زمینه ایجاد زیرساخت‌های گردشگری آن با همکاری بخش خصوصی اقداماتی انجام گیرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :