کد خبر: 3976635
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۱
در راستای تحقق عدالت آموزشی؛
نشست تخصصی وزیر صمت، استاندار کرمان، مدیر عامل شرکت صنعتی معدنی گهر زمین، نماینده مردم شهرستان‌های جنوبی استان و مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با دانش‌آموزان کنکوری منوجان برگزار شد.

به گزارش ایکنا و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان در راستای تحقق عدالت آموزشی و با حضور وزیر صمت، استاندار کرمان، مدیر عامل شرکت صنعتی معدنی گهر زمین، نماینده مردم شهرستان‌های جنوبی استان و مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با نشست تخصصی با دانش‌آموزان کنکوری منوجان برگزار شد.

احمد اسکندری‌نسب، مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، در این نشست گفت: شرکت گهر زمین با ایفای نقش مسئولیت اجتماعی نقش موثری در ارتقای کیفیت فعالیت‌های آموزشی و پرورشی در مناطق محروم و جنوبی استان دارد که خدمات ماندگار این شرکت موجب ریشه‌کنی فساد، فقر، کاهش آسیب‌های اجتماعی و توسعه پایدار خواهد شد. و اثرات آن در جنبه‌های مختلف اجتماعی فرهنگی و تربیتی به خوبی مشهود است.

وی از آموزش سه هزار و ۸۰۰ دانش‌آموز به همت شرکت صنعتی معدنی گهر زمین در مناطق جنوبی استان که اکثر این دانش آموزان از خانواده های بی بضاعت و کم برخوردار هستند، خبر داد و افزود: از این تعداد یک هزار و ۳۰۰ نفر برای کنکور آماده می‌شوند که خدماتی از قبیل برگزاری کلاس‌های آموزشی و تقویتی با حضور استادان برجسته استان و کشور به صورت برخط، خدمات مشاوره‌ای در زمینه کنکور، مهارت‌های زندگی و برگزاری آزمون‌های هفتگی به آنها ارائه می‌شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان از آموزش دو هزار و ۵۰۰ دانش آموز در پایه‌های دهم و یازدهم در زمینه مسائل آموزشی و توانمندسازی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی از قبیل «مهارت حل مسئله, قدرت بیان، مطالبه‌گری و پرسشگری، قدرت نه گفتن و تاب آوری» خبر داد.

اسکندری‌نسب گفت: 400 دستگاه تبلت به دانش‌آموزان بی بضاعت جهت پیگیری آموزش در زیست بوم کرونا توسط شرکت صنعتی معدنی گهر زمین نیز در مناطق جنوبی استان اهدا شده است.

 وی به رشد قابل توجه تراز علمی دانش آموزان این منطقه در آزمون های علمی اشاره کرد و افزود:  پیش‌بینی می‌شود تعداد زیادی از دانش‌آموزان این مناطق در کنکور سراسری ۱۴۰۰ در دانشگاه‌های دولتی قبول شوند.

اسکندری‌نسب از رشد قابل توجه نمره ورقی امتحانات دانش چ‌آموزان پایه دوازدهم  مناطق جنوبی در امتحانات نهایی خبر داد و گفت: این موفقیت بزرگ به زودی به صورت رسمی بر اساس نمودار و درصد پیشرفت اعلام خواهد شد .

وی گفت: خوشبختانه بعد از برگزاری دوره‌های آموزشی برای دانش‌آموزان و اولیا، مثلث یادگیری اولیا، دانش‌آموز، معلم و مدرسه در مناطق جنوبی شکل گرفته و تاثیر مستقیم آن در ارتقای کیفیت فعالیت‌های آموزشی و پرورشی و کاهش آسیب‌های اجتماعی کاملا مشهود است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: