کد خبر: 3900928
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰
جانشین سپاه ثارالله کرمان گفت: آزادسازی خرمشهر، شهر خون و قیام پس از بیست‌ماه اشغال توسط لشکر بعث عراق شیرینی خاصی برای مردم داشت.

به گزارش ایکنا از کرمان، به نقل از سپاه ثارالله استان، سردار محمد مطهری، جانشین سپاه ثارالله استان کرمان امروز شنبه، 3 خردادماه با تبریک سوم خرداد، روز آزادسازی خرمشهر و تبریک عید سعید فطر با اشاره به فتح خرمشهر و اهمیت این عملیات در دوران دفاع مقدس از نظر استراتژیک و نظامی گفت: آزادسازی خرمشهر، شهر خون و قیام پس از بیست‌ماه اشغال توسط لشکر بعث عراق شیرینی خاصی برای مردم ما داشت.

وی با بیان اینکه تصاویر منتشر شده از آن روزها گویای حال و هوای غیر قابل وصف تمامی مردم ایران است، افزود: روی تابلوی ورودی شهر خرمشهر نوشته بود «به خرمشهر خوش آمدید جمعیت 36 میلیون نفر» و این نشان از تعلق خاطر خاص ایرانیان به خرمشهر داشت و اینکه تا چه اندازه برای آزادی خرمشهر لحظه شماری می‌کردند.

جانشین سپاه ثارالله کرمان با اشاره به اینکه ناامیدی دشمنان نیز جنبه دیگر این عملیات مهم و اساسی بود و این روز عملیات فتح خرمشهر را نقطه عطفی در تاریخ انقلاب می‌دانند، تصریح کرد: دشمنانی که آمده بودند انقلاب اسلامی ایران را از بین ببرند فتح خرمشهر آن‌ها را نامید کرد.

وی با بیان اینکه دشمنان آمده بودند تا انقلابی را نابود کنند که به رهبری امام خمینی(ره) شکل گرفته بود و مردم پشتیبان آن بودند، بیان کرد: دشمن فهمید که دیگر نمی‌تواند انفلاب ما را شکست دهد و این نامیدی روی دیگر عملیات فتح خرمشهر بود.

مطهری ادامه داد: دشمن با فتح خرمشهر بدست رزمندگان ما فهمید که توانی که برای مقابله با جمهوری اسلامی گذاشته بود توانی نیست که بتوانند ایران اسلامی و انقلاب ما را شکست دهد.

وی با بیان اینکه جوانان امروز ما کمتر از رزمندگان آن روزها نیستند که خرمشهر را آزاد کردند، اظهار کرد: حضرت آقا فرمودند «خرمشهرهای دیگری در پیش است» و این نشان از آن دارد که ما فتح‌های دیگری در مقابله با دشمنان در پیش داریم.

جانشین سپاه ثارالله کرمان با اشاره به اینکه توانی که در رزمندگان جبهه مقاومت وجود دارد کمتر از رزمندگان دوران دفاع مقدس نیست، تأکید کرد: امیدواریم که روزی برسد که به دست این جوانان قدس شریف و قبله اول مسلمین آزاد شده و به رهبری ولی امر مسلمین در قدس نماز بخوانیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: