کد خبر: 3861783
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۳
گروه اجتماعی ــ دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از دستگیری یک مدیر بیمه‌ای در استان کرمان به اتهام اختلاس ۲۲۰ میلیارد ریالی خبر داد و گفت: متهم قبل از خروج از کشور از سوی سازمان اطلاعات سپاه دستگیر شده است.

به گزارش ایکنا از کرمان، دادخدا سالاری، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان، امروز، چهارشنبه، 13 آذر از دستگیری یک مدیر بیمه‌ای در استان کرمان به اتهام اختلاس 220 میلیارد ریالی خبر داد و گفت: متهم قبل از خروج از کشور توسط سازمان اطلاعات سپاه دستگیر شده است.

وی افزود: با ورود به موقع دادستانی کرمان و سازمان بازرسی و در راستای جلوگیری از خسارت‌های غیرقابل جبران به صنعت بیمه تمامی اموال، املاک متهم توقیف و حساب‌های بانکی متهم مسدود و وی قبل از خروج از کشور دستگیر شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان بیان کرد: با تمهیدات به‌عمل آمده از سوی دستگاه قضائی و شرکت بیمه‌ای مربوطه، جای هیچگونه نگرانی برای بیمه‌گذاران نیست و تعهدات طبق قرارداد انجام خواهد گرفت.

سالاری اظهارکرد: در پی وصول گزارشی به اداره کل بازرسی استان کرمان مبنی بر اینکه یکی از مدیران بیمه‌ای وجوه ماخوذه بابت حق بیمه را به حساب شخصی خود واریز می‌کند، اداره کل بازرسی با اعزام کارشناسان ذیربط رسیدگی به موضوع را در دستور کار قرار داد.

وی افزود: پس از انجام تحقیقات اولیه مشخص شد این فرد متخلف 220 میلیارد ریال از حق بیمه‌های دریافتی را به حساب شخصی خود واریز و با بخشی از این وجوه اقدام به خردید املاک و مستغلات و خرید خودرو در داخل و خارج از کشور کرده است.

دادستان کرمان بیان کرد: بلافاصله پرونده به بازپرس ویژه دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان ارجاع شد و با توجه به اینکه متهم در حال تدارک خروج از کشور بود با احکام و دستورات قضائی نامبرده توسط سازمان اطلاعات سپاه استان کرمان دستگیر شد.

سالاری تصریح کرد: در خلال تحقیقات مشخص شد، متهم از قبل اخذ قرارداد با یکی از شرکت‌های خودروسازی، مبلغ 220 میلیارد ریال حق بیمه را به‌جای واریز به حساب شرکت بیمه به حساب شخصی خود واریز می‌کرده است.

دادستان کرمان ادامه داد: متهم با بخشی از این وجوه و با همکاری خانمی اهل گرجستان، اقدام به اجاره تملک یک هتل در کشور گرجستان کرده است و بخش دیگری از وجوه را صرف خرید خودرو، املاک و سهام شرکت‌ها از طریق بورس کرده است.

وی گفت: متهم برای عدم توقیف املاک خریداری شده، اسناد اموال و املاک را به‌نام بستگان و نزدیکان منتقل و معاملات را به صورت صوری تنظیم می‌کرده است.

دادستان کرمان اظهارکرد: با تلاش‌های سازمان بازرسی و اطلاعات سپاه، تاکنون 6 دستگاه انواع خودروی لوکس و گرانقیمت خارجی از قبیل لندکروزر، پرادو، هیوندا و تعدادی ملک گران قیمت در نقاط مختلف شهر کرمان توقیف شده است.

وی با اشاره به اینکه در بررسی پرونده‌ها مشاهده می‌شود که افراد سودجو و مفسدین اقتصادی از طریق شگرد خریداری اموالی در خارج از کشور به وسیله پول‌های آلوده و کثیف صرافی‌های دارای شعب در خارج از کشور اقدام می‌کنند، خواستار نظارت جدی مسئولان بانک مرکزی بر فعالیت این صرافی‌ها در خارج از کشور شد.

دادستان کرمان در پایان از زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی اداره کل بازرسی استان کرمان و سازمان اطلاعات سپاه کرمان که در امر کشف جرم و شناسایی و توقیف اموال نامشروع تلاش می‌کنند، تشکر کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: