کد خبر: 3828316
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۸
گروه سیاست و اقتصاد ــ خطیب جمعه کرمان با اشاره به اینکه خداوند در سوره اسرا می‌فرماید «پیامبر(ص) مقابل مؤمنان تواضع کن» گفت: این آیه خطاب به تمام مدیران جامعه است که مقابل ارباب رجوع خود تواضع داشته باشند.

به گزارش ایکنا از کرمان، حجت‌الاسلام اصغر عسگری، خطیب جمعه کرمان امروز، 28 تیرماه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کرمان در رابطه با سیره و سبک زندگی پیامبر(ص) براساس آیات قرآن کریم گفت: قرآن مطمئن‌ترین سیره زندگی پیامبر(ص) را به ما بیان و برای تربیت بشر الگو معرفی کرده است.

وی با بیان اینکه خداوند در آیه 21 سوره احزاب می‌فرماید پیامبر(ص) در تمام ابعاد زندگی بشر الگو و اسوه و حجتی برای بشریت در روز قیامت است افزود: از سویی به رفعت، رحمت، تواضع و نرم‌خویی پیامبر(ص) با مؤمنان اشاره شده و از طرفی رفتار در نهایت خشونت با کفار پیامبر اسلام(ص) نیز آمده است.

عسکری با اشاره به اینکه خداوند در سوره اسرا می‌فرماید پیامبر در مقابل مؤمنان تواضع کن بیان کرد: این آیه خطاب به تمام مدیران جامعه است که در مقابل ارباب رجوع خود تواضع کنند.

وی با بیان اینکه مدیران جامعه اسلامی آمدند برای خدمت به مردم و میزهایی که پشت آن نشسته‌اند میز خدمت به مردم است گفت: خداوند در سوره توبه می‌فرماید پیامبری با ویژگی‌های از خود شما را برایتان آوردیم تا شما را درک کند و مامور از طرف خداوند است.

خطیب جمعه کرمان با اشاره به اینکه پیامبر(ص) غمخوار امت است و برای او سنگین است که درد مردم را ببیند و کاری انجام ندهد افزود: یک مدیر نباید به ارباب رجوع خود بگوید مشکل خود شماست و به من ربطی ندارد بلکه باید برای رفع مشکل مردم تلاش کند.

وی با بیان اینکه پیامبر(ص) برای هدایت مردم جوش می‌زد و حرص داشت تصریح کرد: در قرآن کریم 227 بار کلمه رحیم آمده است که نشان‌دهنده آن است که خداوند و پیامبر بسیار رحیم هستند و خداوند از پیامبر(ص) به‌عنوان رحیم یاد می‌کند.

خطیب جمعه کرمان در ادامه به فشارهای اقتصادی در جامعه اشاره کرد و گفت: افزایش قیمت مسکن و اجاره مسکن در هفته های اخیر دغدغه آور شده است.

وی افزود: 43 درصد مردم تهران مسکن ندارند و مستاجر هستند و از سویی تعداد زیادی خانه بدون استفاده وجود دارد، یعنی به نوعی احتکار مسکن شکل گرفته که مدیران باید فکری برای مهار و کنترل قیمت ها و نظارت بر بازار مسکن داشته باشند.

عسگری تحویل هرچه سریعتر مسکن مهر و عرضه زمین برای انبوه سازی و ساخت مسکن را مورد تاکید قرار داد و گفت: دولت باید در مسأله مسکن تدبیری کرده و چاره ای بیندیشد.

خطیب جمعه کرمان در ادامه سخنان خود به مسائل روز دنیا از جمله دزدی دریایی انگلیس اشاره کرده و گفت: انگلیس هم‌پیاله آمریکاست، نفتکش ایران را دزدیدند و خدمه آن را آزاد کردند، اما کشتی آزاد نشد.

وی اظهاررد: مقام معظم فرمودند که انگلیسی های از دست نیروهای سپاه و ارتش جمهوری اسلامی ایران سیلی خواهند خورد که برای دیگران درس عبرتی خواهد شد.
حجت الاسلام عسگری با استناد به آیه 194 سوره بقره ادامه داد: به فرموده قرآن کریم، هرکس تعدی و قانون شکنی کرد، راه مقابله به مثل برای ما اجازه داده شده است، جمهوری اسلامی انتقام این حرکت انگلیسی ها را خواهد گرفت و امروز آنها از حرکت ایران وحشت دارند که چه زمانی این اتفاق می‌افتد.

خطیب جمعه کرمان خروج یک جانبه آمریکا از برجام و عمل نکردن به 11 تعهد آنها را یادآور شد و بیان کرد: اگر آنها سرعقل نیایند مرتبا ایران از تعهدات خود می‌کاهد و دلیلی ندارد یک کشور قدرتمند و آزاد، یکطرفه عمل کند.

عسگری در ادامه سخنان خود 24 تیر روز تأسیس شورای نگهبان را تصریح کرد و افزود: وجود شورای نگهبان، سدی است برای اینکه افراد مفسد و بی صلاحیت و نااهل در پست های حساس ورود نیابند، حضور شورای نگهبان یک حضور مبارکی است.

وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب، استقامت و ایستادگی بر مواضع اصولی را تاکید دارند، بیان کرد: نماینده عربستان در سازمان ملل اعلام کرده زمان آن فرا رسیده که جنگ یمن فروکش کند و این نتیجه مقاومت است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: