کد خبر: 3827597
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹
گروه اجتماعی ــ مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اشاره به اینکه باید از الآن شرایط جامعه را برای پذیرش سالمندان در استان کرمان فراهم کرد، اظهار کرد: ۹۵ درصد فعالیت‌های بهزیستی توسط بخش غیردولتی در استان انجام می‌شود.

به گزارش ایکنا از کرمان، عباس صادق‌زاده، مدیرکل بهزیستی استان کرمان امروز سه‌شنبه، 25 تیر در نشست کارکنان اداره‌کل بهزیستی استان کرمان با استاندار کرمان به‌مناسبت روز بهزیستی گفت: آخرین اقدامی که سازمان مدیریت مستند اعلام کرده بحث حقوق و مزایای کارکنان است.

وی با بیان اینکه کار در بهزیستی کار بسیار سختی است، افزود: بعضی از مواردی که ما از دور خبرش را می‌شنویم همکاران ما در بهزیستی این آسیب‌های اجتماعی را از نزدیک لمس می‌کنند و با آن درگیر هستند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اشاره به اینکه کارکنان بهزیستی حقوق و مزایای بسیار کمی دارند در حالی که حوزه فعالیت بهزیستی بسیار گسترده و سخت است، بیان کرد: تمام درد و رنج جامعه به سمت بهزیستی سوق داده می‌شود.

وی با بیان اینکه تصادفات جاده‌ای معلولیت‌هایی را برای مردم ایجاد می‌کند و این آسیب به سمت بهزیستی می‌آید، اظهار کرد: این افراد از بهزیستی خدمات می‌گیرند.

صادق‌زاده با اشاره به اینکه افراد ضایعه نخاعی به وسایل بهداشتی نیاز دارند، تصریح کرد: 987 نفر ضایعه نخاعی در سطح استان داریم که در ماه فقط حدود 444 میلیون برای تهیه وسایل بهداشتی آن‌ها نیاز است.

وی با بیان اینکه جامعه هدف بهزیستی سه دهک پایین جامعه است و نیاز است در تقسیم اعتبارات بیشتر دیده شود، گفت: کشور به سمت سالمندی پیش می‌رود و درصد سالمندی در استان کرمان حدود 8.08 درصد است.
مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اشاره به اینکه باید از الان شرایط جامعه را برای پذیرش سالمندان در استان کرمان فراهم کرد، اظهار کرد: 95 درصد فعالیت‌های بهزیستی توسط بخش غیردولتی در استان انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های اجتماعی توجیه اقتصادی ندارد و بیشتر هزینه است، تصریح کرد: نیاز داریم به مؤسسات خیریه و شرکت‌های همکار بهزیستی در بخش‌های مختلف کمک و همکاری شود.

صادق‌زاده با اشاره به اینکه در استان کرمان سالانه 57 هزار نفر معلول به جمعیت استان اضافه می‌شود، گفت: مشاوره ژنتیک در کرمان انجام می‌شود و ایده آن از استان کرمان بود که امروز به تصویب مجلس رسیده است.

وی با بیان اینکه ایجاد کمپ ماده 16 در استان کرمان برای درمان اعتیاد به‌ویژه کمپ ماده 16 برای زنان نیاز است، تأکید کرد: در شهرستان‌های بم، سیرجان، رفسنجان و زرند متقاضی راه‌اندازی کمپ وجود دارد و باید به آن‌ها مجوز داده شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: