کد خبر: 3827411
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۲
گروه سیاست و اقتصاد ــ رئیس اداره هنر و ادبیات معاونت فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران با اشاره به اینکه امروز ریشه آسیب‌های کشور بی‌توجهی به شعارهای انقلاب است که مقام معظم رهبری بیان کردند گفت: ما استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را شعار دادیم اما آیا استقلال در تمام حوزه‌های زندگی ما خودنمایی می‌کند.

به گزارش ایکنا از کرمان، حسین قنادیان، رئیس اداره هنر و ادبیات معاونت فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران، دیروز، دوشنبه، 24 تیر در نشست استانی تبیین و گفتمان‌سازی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در کرمان با بیان اینکه امام رضا(ع) از میان آثاری که دارد تقریباً بالغ بر 75 درصد تمام تلاش‌های ایشان برای جا انداختن جایگاه امامت در جامعه بوده است گفت: یکی از بزرگ‌ترین ظلم‌هایی که در یک نظام ولایی می‌تواند انجام شود ظلم به امام است.

وی با بیان اینکه حتماً لازم نیست امام را بکشند افزود: امام حسین(ع) را در کربلا شهید کردند و ظلم بزرگی است اما بزرگترین ظلم آن است که قبل از کربلا اجازه ندادند کسی صدای امام را بشنود و این موضوع باعث شد کربلا رقم بخورد و رساندن صدای امام به جامعه یک رسالت و جهاد فکری و معنوی بزرگ است.

رئیس اداره هنر و ادبیات معاونت فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران در تحلیل بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بیان کرد: اولین رکن بیانیه وجود یک چشم‌انداز برای حرکت یک جامعه آرمانی است تا راه گم نشود و قرار نیست ما به رفاه برسیم و فقط به مملکت خودمان فکر کنیم چرا که رسالت جمهوری اسلامی ایران یک رسالت جهانی است و اگر نگاه جامعه اینگونه باشد با مشکلات کوچک اقتصادی کنار خواهیم آمد.

وی با بیان اینکه وقتی هدفمان بزرگ باشد تهدیدات دشمن برای ما اثری نخواهد گذاشت افزود: چشم‌انداز انقلاب تمدن‌سازی و زمینه‌سازی برای ظهور حضرت مهدی(عج) است و امروز زمان توقف و استراحت نیست و باید خود را تجهیز کرده و آمادگی کامل داشته باشیم.

قنادیان با اشاره به اینکه امروز ریشه آسیب‌های کشور بی‌توجهی به شعارهای انقلاب است که مقام معظم رهبری بیان کردند گفت: ما استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را شعار دادیم اما آیا استقلال در تمام حوزه‌های زندگی ما خودنمایی می‌کند.

وی با بیان اینکه آیا همچنان که در حوزه دفاع و سیاست و در حوزه فرهنگی و اقتصادی مستقل هستیم بیان کرد: دلایل عدم استقلال را باید بشناسیم و در جهت رفع نواقص تلاش کنیم.

رئیس اداره هنر و ادبیات معاونت فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران با اشاره به اینکه تجربه انقلاب نشان داده که هر جا گوش به فرمان ولی بودیم موفق بودیم و هر جا خلاف آن عمل کردیم آسیب دیدیم اظهارکرد: شناخت مهمترین تهدید امروز جامعه نیز رکن بیانیه گام دوم انقلاب است.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری به‌عنوان امام جامعه مهم‌ترین تهدید جامعه را ابزارهای رسانه‌ای پیشرفته و فراگیر که محل اخبار کانون‌های ضدمعنویت است عنوان کردند افزود: امروز رسانه‌ها روان جامعه را پریشان می‌کنند و به‌دنبال تغییر سبک زندگی در جامعه اسلامی هستند.

رئیس اداره هنر و ادبیات معاونت فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری هسته مرکزی بیانیه را دفاع ابدی از نظریه نظام انقلابی با اصول غیرقابل تغییر می‌دانند تصریح کرد: نظام ایران اسلامی است و اصول آن تغییر نمی‌کند.

وی با بیان اینکه مسیر خدا مسیری نیست که براساس شرایط خودمان تغییرش بدهیم و ما در مسیر الهی باید متکی به آیات الهی باشیم تأکید کرد: مخاطب خاص بیانیه جوانان هستند و مسئولان باید شرایطی را فراهم کنند تا از ظرفیت جوانان در تحقق بیانیه استفاده کنند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: