کد خبر: 3826468
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۳
گروه سیاست و اقتصاد ــ امام جمعه موقت کرمان با بیان اینکه در این روز که به نام روز حجاب و عفاف نامگذاری شده است، خون‌های زیادی به زمین ریخته شده گفت: حجاب یک ارزش است که باید حفظ شود، پوشش نامناسب در جامعه اسلامی قابل قبول نیست.

به گزارش ایکنا از کرمان، حجت‌الاسلام مهدی عرب‌پور، امام جمعه موقت کرمان در خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان به اهمیت ایستادگی و مقاومت در اعتقادات اشاره کرد و گفت خداوند هفت بشارت را برای مومنانی که مقاومت و استقامت دارند، وعده داده است.

وی افزود: در شرایط امروز جامعه شاهدیم که دشمنان برای خروج جوانان ما از دین و دلزدگی آنها در فضای مجازی چه تلاشی می‌کنند و ایستادگی جوانان ما در برابر هجمه‌های فرهنگی دشمنان نشانه استقامت آنهاست.

حجت‌الاسلام عرب‌پور بیان کرد: روزی این مقاومت‌ها در صدر اسلام توسط یاسرها و سمیه‌ها انجام می‌شد و امروز جوانانی از این سرزمین از خانواده خود گذشته برای استحکام دین و پیروی از ولایت ایستادگی می‌کنند.

امام جمعه موقت کرمان با اشاره به واقعه 21 تیر حمله ماموران رضاشاه به مسجد گوهرشاد گفت: رضا شاه با مظاهر دین به شدت مخالف بود و کشف حجاب از زنان مسلمان را اجبار کرده بود.
وی با بیان اینکه در این روز که به نام روز حجاب و عفاف نامگذاری شده است، خون‌های زیادی به زمین ریخته شده بیان کرد: حجاب یک ارزش است که باید حفظ شود، پوشش نامناسب در جامعه اسلامی قابل قبول نیست.

حجت‌الاسلام عرب‌پور تصریح کرد: رفتارهای دولت آمریکا در کل جهان تاثیر سوءگذاشته است، خروج آمریکا از معاهده‌ برجام با نقشه از پیش تعیین شده برای فشار و تحریم بیشتر به مردم ایران و کسب امتیازات بیشتر از دولت ایران بود.

امام جمعه موقت کرمان اظهار کرد: آمریکا در راه رسیدن به اهداف شوم خود تحریم‌های بسیاری را به ملت ایران وارد کرد، اما ملت ما در برابر همه این توطئه‌ها ایستادگی کردند، توقیف کشتی ایران کار سخیفی است که توسط دولت انگلیس انجام شد.

حجت‌الاسلام عرب‌پور شکایت آمریکا از ایران برای نقض برجام را اتفاق مضحکی دانست و گفت: آمریکا از نقض برجامی توسط ایران شکایت کرده که خودش سال گذشته از آن خارج شده و اروپایی‌هایی که طرف دیگر این معاهده بودند به هیچ کدام از تعهدات خود تاکنون عمل نکرده‌اند.

وی با اشاره به گام اول و دوم ایران در کاهش تعهدات ایران در معاهده برجام تأکید کرد: مسئولان کشور رویه خوبی در پیش گرفته‌اند و باید گام‌های محکمی در این زمینه بردارند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: