کد خبر: 3825590
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰
گروه اجتماعی ــ مدیرکل حج و زیارت استان کرمان با بیان اینکه امسال حدود ۳ هزار و ۵۰۰ زائر از این استان در قالب ۲۴ کاروان به سرزمین وحی اعزام می‌شوند، گفت: از ۲۹ تیر پرواز زائران کرمانی تا سوم مردادماه انجام می‌شود و برگشت آن‌ها از ۱۴ شهریورماه است.

به گزارش ایکنا از کرمان، محمود عرب‌نژاد، مدیرکل حج و زیارت استان کرمان عصر دوشنبه، 17 تیرماه در دیدار کارگزاران حج استان کرمان با امام جمعه کرمان با تبریک دهه کرامت و هفته حج گفت: هفته حج از اول ماه ذی‌القعده آغاز شده و شعار حج امسال حج و خودسازی نامگذاری شده است.

وی با اشاره به اینکه حضور در گلزار شهدا و تجدید میثاق با آرمانهای شهدا نخستین برنامه هفته حج امسال در کرمان بود افزود: حضور باشکوه در نماز جمعه، برپایی ایستگاه‌های صلواتی و دیدار با خانواده‌های شهدا از دیگر برنامه‌های این هفته بود که اجرایی شده است.

مدیرکل حج و زیارت استان کرمان با بیان اینکه زائران کرمانی امسال بین 41 تا 43 روز در عربستان حضور دارند که به همین دلیل تعدادی از زائران به نیابت از شهدا حج عمره را نیز به جای می‌آورند بیان کرد: زائران کرمانی مدینه اولی هستند و تمام پروازهای زائران با هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه زائران حج خرید و سوغات خود را از داخل کشور و استان کرمان تهیه کنند تصریح کرد: جلساتی برگزار شد تا زائران کرمانی از خرید کالای خارجی در سفر حج خودداری کنند تا از خروج ارز از کشور جلوگیری شود.

عرب‌نژاد با بیان اینکه قوانین کشور عربستان برای زائران به‌صورت دقیق اطلاع‌رسانی شده است، گفت: عربستان به‌دنبال در مضیقه قرار دادن زائران ایرانی است و به همین دلیل پرواز حجاج ایرانی را محدود کرده و احتمال تاخیر در انجام پروازها نیز می‌رود.

وی با اشاره به اینکه تدابیر لازم اندیشیده شده که در صورت تاخیر در پروازها مشکلی برای زائران پیش نیاید و جای نگرانی برای مردم نیست افزود: ویزای نیروهای ستادی حج کرمان صادر و 13 تیر گروه ستادی اعزام شدند.

مدیرکل حج و زیارت استان کرمان با بیان اینکه امسال حدود 3 هزار و 500 زائر از استان کرمان در قالب 24 کاروان به سرزمین وحی اعزام می‌شوند، تصریح کرد: از 29 تیر پرواز زائران کرمانی تا سوم مردادماه انجام می‌شود و برگشت آنها از 14 شهریورماه است.

وی با اشاره به اینکه در استان کرمان در هفته یک پرواز هوایی به سمت عتبات عالیات انجام می‌شود تأکید کرد: حدود چهار اعزام زمینی نیز در هفته انجام می‌شود و به‌دلیل مشکلات اقتصادی اعزام هوایی عتبات کاهش پیدا کرده است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: