کد خبر: 3825589
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۱
گروه اجتماعی ــ امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه باید تلاش کرد زائران در سلامت کامل اعمال حج را به جا بیاورند و مراسم به‌خوبی برگزار شود، گفت: حج کارگاه آموزشی جامعی برای رسیدن به کمال و سعادت است.

به گزارش ایکنا از کرمان، حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی، امام جمعه کرمان عصر دوشنبه، 17 تیر در دیدار کارگزاران حج استان کرمان با وی با تبریک هفته حج و ایام دهه کرامت گفت: حج یک عبادت جامعی از تمام عبادت‌هاست که بسیار با ارزش و معنوی است.

وی با بیان اینکه اگر مراسم حج دقیق انجام شود یک کارگاه آموزشی جامع است، افزود: حج می‌تواند مسیر زندگی انسان را برای همیشه در جهت رسیدن به کمال و سعادت تغییر دهد.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه زمینه‌سازی حضور زائران در مراسم حج کار بسیار سنگینی است، افزود: قطعا اجر معنوی زیادی برای دست‌اندرکاران این حوزه دارد و این افراد در پیشگاه خداوند ماجور هستند. دست‌اندرکاران این حوزه باید تمام تلاش خود را انجام دهند که زائران در سلامت کامل اعمال حج را به جا بیاورند و مراسم به‌خوبی برگزار شود.

در این دیدار حجت‌الاسلام حسین سازندگی، مسئول بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت استان کرمان با اشاره به اینکه هفته حج از اول ذی‌القعده آغاز شده است گفت: برنامه‌های مختلفی برای برگزاری این هفته پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه برنامه‌های اعزام زائران از حدود چهار ماه پیش آغاز شده است افزود: امسال 24 کاروان از استان کرمان به عربستان اعزام می‌شود.

مسئول بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت استان کرمان با اشاره به اینکه هر کاروان یک روحانی دارد بیان کرد: کاروان‌هایی که خانم در آنها زیاد باشد معینه برای آنها انتخاب می‌شود که شش کاروان ما دارای معینه هستند.

وی با بیان اینکه در مجموع 45 معین و معینه کاروان‌های حج استان کرمان را راهنمایی می‌کنند عنوان کرد: جلسات آموزش برگزار شده و تمامی موارد برای زائران و مدیران کاروان‌ها مطرح و اطلاع‌رسانی شده است.

حجت‌الاسلام سازندگی با اشاره به اینکه هشت همایش متمرکز در استان کرمان برگزار شد و در این همایش‌ها اساتید کشوری موارد مربوطه را مطرح کردند اظهارکرد: یک همایش ویژه بانوان زائر امسال برگزار شد و آنها را با مسائل روز آشنا کردیم.

مسئول بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت استان کرمان تأکید کرد: تعداد باسوادان کاروان نسبت به سال‌های گذشته بسیار افزایش پیدا کرده که در برگزاری مراسم بسیار اهمیت دارد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: