کد خبر: 3818020
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵
گروه اجتماعی ــ مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمان از برگزاری جشن کرامت آفتاب در استان کرمان با حضور پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد کشور خبر داد و افزود: این جشن پنجشنبه، ۲۳ خرداد در شهر گلزار بردسیر برگزار می‌شود.

به گزارش ایکنا از کرمان، یحیی صادقی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمان، امروز، دوشنبه، 20 خرداد در جمع با خبرنگاران با بیان اینکه 520 نیروگاه خورشیدی برای مددجویان کمیته امداد استان کرمان در سال 97 وارد مدار شده است گفت: جشن خودکفایی این مددجویان در استان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه آنالیز قیمتی این طرح به دست آمده و به طور میانگین ماهیانه یک میلیون تومان برای آنها درآمدزایی شده است افزود: طرح نیروگاه‌های خورشیدی از طرح‌های نوینی است که جواب خوبی داده و زودبازده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمان با بیان اینکه این طرح دو منظوره ایجاد شده است بیان کرد: در قالب طرح نیروگاه خورشیدی برای مددجویانی که خانه نداشتند یک واحد مسکونی 50 متری نیز ساخته شده است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین نیروگاه خورشیدی برای مددجویان کمیته امداد در استان کرمان ساخته شده است اظهارکرد: در سال 98 نیز بین 600 تا هزار نیروگاه خورشیدی برای مددجویان کمیته امداد در استان کرمان ایجاد می‌شود.

صادقی با اشاره به اینکه در حال حاضر 720 مددجوی کمیته امداد استان کرمان به دولت برق می‌فروشند بیان کرد: در این طرح به مدت 20 سال تضمینی برق تولید شده نیروگاه‌های خورشیدی مددجویان توسط دولت خریداری می‌شود.

وی از برگزاری جشن کرامت آفتاب در استان کرمان با حضور پرویز فتاح رئیس کمیته امداد کشور خبر داد و افزود: جشن کرامت آفتاب پنجشنبه 23 خرداد در شهر گلزار بردسیر برگزار می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمان با بیان اینکه یکی از طرح‌های کمیته امداد برای اشتغالزایی ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی است تأکید کرد: این طرح در برخی مناطق گردشگری در روستاها پیگیری شده است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: