کد خبر: 3816935
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۱
گروه سیاست و اقتصاد ــ استاندار کرمان در آستانه دو رویداد تاریخی ۱۴ و ۱۵ خردادماه گفت: حضرت امام خمینی(ره) نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را مبتنی بر شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی در چارچوب دین و خردورزی بنیان نهاد.

به گزارش ایکنا از کرمان، به نقل از استانداری کرمان، محمدجواد فدایی، استاندار کرمان امروز دوشنبه، 13 خرداد با انتشار پیامی ضمن تسلیت پیشاپیش ۱۴ خرداد ایام ارتحال معمار کبیر انقلاب اسلامی، از قیام ۱۵ خرداد به‌عنوان یک نقطه عطف در تاریخ معاصر ایران نام برد.
در این پیام استاندار آورده است: نیمه خردادماه هر سال یادآور روزهایی غمبار و حماسه‌آفرین در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است، چهاردهم خردادماه سالروز عروج ملکوتی احیاگر اسلام ناب محمدی‌(ص) و شخصیت ابرمردی است که در عصر غربت معنویت و اخلاق و عدالت، برای برافراشتن پرچم دینداری و حمایت از محرومان و مستضعفان قیام کرد و با بسیج زنان و مردان برای مقابله با استعمار و استبداد، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را مبتنی بر شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی در چارچوب دین و خردورزی بنیان نهاد.
فدایی می‌نویسد: پانزدهم خردادماه نقطه عطفی در تاریخ معاصر و سرآغاز نهضت اسلامی ایران است و در این روز تاریخی، حضور گسترده مردم در حمایت از امام خمینی‌(ره)، روحیه ایثار و شهادت در راه اسلام را زنده کرد و مبارزات مردمی را علیه رژیم منحوس پهلوی پایه‌گذاری کرد.
استاندار تأکید کرد: در این فرصت ضمن گرامیداشت یاد و خاطره معمار بزرگ انقلاب اسلامی و تسلیت چهاردهم خردادماه سالروز رحلت جانگداز آن پیر فرزانه، قیام پانزدهم خردادماه و یاد و خاطره شهدای آن نهضت ماندگار را نیز گرامی می‌دارم.
وی در خاتمه آورده است: امید است ملت ایران با پیروی از وصایای آن امام همام و رهنمودهای خلف صالحش مقام معظم رهبری که به‌طور ویژه در بیانیه گام دوم انقلاب مطرح شده است، پرچم انقلاب اسلامی را که با خون جوانان و مردم این سرزمین به اهتزار درآمده است، به دست پرامید آخرین منجی عالم بشریت برساند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: