کد خبر: 3816791
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۱
گروه اجتماعی ــ مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان با بیان اینکه جامعه ما نسبت به گذشته انقلابی‌تر و قرآنی‌تر هستند، گفت: وظیفه‌هایی نسبت به قرآن داریم که باید به آن‌ها عمل کنیم تا قرآن مهجور نشود.

به گزارش ایکنا از کرمان، حجت‌الاسلام اسماعیل تدینی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان شامگاه یکشنبه 12 خرداد در محفل انس با قرآن در بقعه امامزاده فقیه‌الدین بزنجان گفت: به برکت انقلاب اسلامی که امام خمینی‌(ره) به یادگار گذاشت این محافل باشکوه برگزار می‌شود که قبلاً این‌گونه نبود و قرآن به‌واسطه انقلاب شکوفا شد.
وی با بیان اینکه امام به کمک مردم انقلاب را به ثمر رساند، بیان کرد: هزینه‌های مادی و معنوی زیادی را دادیم تا انقلاب به ثمر نشست و این انقلاب در جهان تأثیرگذار است و ابرقدرت‌ها را به‌ زانو درآورده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان بیان کرد: طبق نظر کارشناسان جهان از هفت تا 20 سال آینده قدرت آمریکا افول می‌کند و امروز آمریکا قدرتی ندارد و خیلی از کشورها از جمله ایران مقابلش ایستاده است و این تحریم‌ها و معامله قرن به خاطر افول آمریکا است.
حجت‌الاسلام تدینی با بیان اینکه جامعه ما نسبت به گذشته انقلابی‌تر و قرآنی‌تر هستند، تصریح کرد: وظیفه‌هایی نسبت به قرآن داریم که باید به آن‌ها عمل کنیم تا قرآن مهجور نشود و به فراگیری قرآن بپردازیم و دغدغه داشته باشیم که به فرزندانمان قرآن را آموزش دهیم.
وی با تأکید بر اینکه باید در منبرها تفسیر قرآن گفته و در حفظ قرآن تلاش شود، اظهار کرد: ما اگر به وظایفمان نسبت به قرآن عمل کنیم جامعه قرآنی خواهیم داشت و بسیاری از مشکلات ما به خاطر مهجور ماندن قرآن است.
مدیرکل اوقاف استان کرمان بیان کرد: تمام تلاشمان این است که از ظرفیت املاکی موقوفات با حضور سرمایه‌گذار خصوصی استفاده کنیم تا به‌صورت مشارکتی قسمتی از موقوفات که فعال نیست را فعال کنیم و به رونق تولید به‌خصوص دانش‌بنیان‌ها کمک شود.
حجت‌الاسلام تدینی تأکید کرد: در تهران به‌صورت ویژه‌ برنامه‌ریزی برای رونق تولید می‌شود و تقسیم‌بندی در سطح استان‌ها بر اساس ظرفیت‌هایی که دارند، انجام می‌شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: