کد خبر: 3816610
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱
گروه اجتماعی ــ فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست گفت: شلیک شکارچیان به سمت محیط‌بانان پارک ملی خبر استان کرمان موجب زخمی شدن آنها شده و موتورسیکلت شکارچیان در موقع فرار واژگون شده که به دلیل اصابت جمجمه راکبان به زمین، هر دو نفر شکارچی فوت می‌شوند.

به گزارش ایکنا از کرمان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، جمشید محبت‌خانی، فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست امروز یکشنبه، 12 خرداد گفت: شب گذشته محیط‌بانان در پارک ملی خَبر استان کرمان، یک دستگاه خودرو سمند و یک دستگاه موتورسیکلت را شناسایی کردند که در حال پروژکتورکشی برای شکار آهو بودند.
وی افزود: این موضوع، بلافاصله با واکنش محیط‌بانان مواجه شد و در این حین راکبان موتورسیکلت به سمت محیط‌بانان تیراندازی کردند و بر اثر این اتفاق، دو نفر از محیط‌بانان زخمی شدند.
محبت‌خانی افزود: پس از تیراندازی شکارچیان، موتورسیکلت در حال فرار، تعادل خود را از دست داده، واژگون می‌شود و بلافاصله محیط‌بانان با نیروهای امداد تماس می‌گیرند، اما به دلیل اصابت جمجمه راکبان به زمین، هر دو نفر شکارچی متأسفانه فوت می‌شوند.
وی بیان کرد: در این تعقیب و گریز هیچگونه تیراندازی از سمت محیط بانان انجام نشد، اما شکارچیان به سمت محیط‌بانان تیراندازی کردند که موجب شد دو نفر از محیط‌بانان از ناحیه سر، صورت و دست زخمی شوند.
فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست اظهار کرد: یک قبضه سلاح غیرمجاز شکاری از راکبان موتورسیکلت کشف و ضبط شد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: