کد خبر: 3814684
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۹
گروه اجتماعی ــ فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: بر اساس اقدامات انجام شده از سوی ۱۸ رده تخصصی، پلیس استان کرمان در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز موفق به کسب رتبه سوم گروهی در مبارزه با قاچاق در کشور شده است.

به گزارش ایکنا از کرمان، به نقل از سایت پلیس، سردار رضا بنی‌اسدی‌فر، فرمانده انتظامی استان کرمان دیروز عصر شنبه، 4 خرداد در کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان گفت: میزان کشفیات کالای قاچاق در استان کرمان طی سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 40 درصد افزایش داشته است.
وی با اشاره به اینکه ارزش کالاهای قاچاق مکشوفه در استان کرمان طی سال جاری 20 میلیارد تومان بوده است، افزود: ۴۹۰ درصد افزایش سوخت قاچاق و ۸۰ درصد کشف قاچاق دام داشته‌ایم.
فرمانده انتظامی استان کرمان با بیان اینکه میزان کشفیات سیگار قاچاق 104 درصد و لوازم آرایشی و بهداشتی 42 درصد افزایش داشته است، بیان کرد: در سال جاری با تمرکز بر جلوگیری از خروج دام و فرآورده نفتی از قاچاق یک میلیون و 200 هزار لیتر سوخت و 879 رأس دام جلوگیری شده است.
بنی‌اسدی‌فر تصریح کرد: بر اساس اقدامات انجام شده از سوی 18 رده تخصصی پلیس استان کرمان در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز موفق به کسب رتبه سوم گروهی در مبارزه با قاچاق در کشور شده‌ایم.
وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین کشفیات فرآورده‌های سوختی نیز مربوط به کشف 250 هزار لیتر در ریگان، 60 هزار لیتر در فهرج و 60 هزار لیتر در انار است، افزود: میزان کالاهای قاچاق کشف شده در سال گذشته 80 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن 80 درصد افزایش داشته است.
فرمانده انتظامی استان کرمان تأکید کرد: ارزش کل کشفیات در سال 97 بالغ بر 142 میلیارد تومان بوده است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: