کد خبر: 3813750
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۵
ابوالحسنی:
گروه سیاست و اقتصاد - مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کرمان گفت: به نوعی جمهوری اسلامی ایران با مقاومت خرمشهر بیمه شده است و ضرورت دارد ما این مقاومت را تکریم و تکثیر کنیم و ضرورت دارد جوانان ما که از مباحث جنگ کمتر اطلاع دارند بدانند خرمشهر چگونه آزاد شد.

به گزارش ایکنا از کرمان، محمدمهدی ابوالحسنی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کرمان دیروز چهارشنبه، 1 خرداد در گفت‌وگو با خبرنگاران به مناسبت تشریح برنامه‌های گرمیداشت سوم خرداد سالروز آزادساری خرمشهر گفت: عملیات بیت‌المقدس از ۱۰ اردیبهشت سال ۶۱ شروع شد و در تاریخ سوم خرداد ماه همان سال خرمشهر آزاد شد.
وی با اشاره به اینکه ۳۷ سالگرد آزادسازی خرمشهر می‌گذرد، بیان کرد: ۵۸۰ روز خرمشهر در اسارت بود و زمانی که عملیات بیت‌المقدس را شروع کردیم دژ بسیار قدرتمند صدام در خرمشهر ایجاد کرده بود اما رزمندگان ما با دست خالی توانستند این دژ را فرو نشانند.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کرمان گفت: مردمی که می‌توانند خرمشهر را با دست خالی آزاد کنند امروز بعد از ۳۰ سال با امکانات گسترده و ظرفیت‌های استراتژیکی که جمهوری اسلامی در اختیار دارد هیچ کشوری جرأت جسارت به ملت ایران را ندارد.
ابوالحسنی تصریح کرد: به نوعی جمهوری اسلامی ایران با مقاومت خرمشهر بیمه شده است و ضرورت دارد ما این مقاومت را تکریم و تکثیر کنیم و ضرورت دارد جوانان ما که از مباحث جنگ کمتر اطلاع دارند بدانند خرمشهر چگونه آزاد شد.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کرمان اظهارکرد: آزادسازی و مقاوم‌سازی خرمشهر با امکاناتی که دشمن در اختیار داشت جزء نوادر تاریخ چند هزار ساله ایران محسوب می‌شود و توکل به خدا و اراده جوانان ایرانی موجب این پیروزی شده است.
ابوالحسنی بیان کرد: بخشی از فاتحان خرمشهر امروز در پیچ و خم روزگار زندگی‌هایشان را به سختی می‌گذرانند و کمتر کسی احوالی از آنها می‌پرسد.
وی با اشاره به اینکه تعداد زیادی از مردم استان کرمان در زمان آزادسازی و مقاومت خرمشهر در این شهر حضور داشتند، ادامه داد: در زمان مقاومت خرمشهر ۱۲ نفر از جوانان کشکوئیه رفسنجان به خرمشهر می‌روند و در کنار آنها مقاومت می‌کنند و دو نفر از این رزمندگان شهید می‌شوند که پیکر پاک یکی از این شهیدان هنوز پیدا نشده است.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان با اشاره به اینکه ۳۰ برنامه شاخص برای این ایام تنظیم شده است، افزود: گردهمایی پیشکسوتان و فرماندهان دوران دفاع مقدس، شب خاطره دفاع مقدس با محوریت فاتحان خرمشهر، اولین جشنواره خاطره‌نویسی و داستان‌نویسی ویژه روحانیت، نصب تمثال مبارک شهدای عملیات بیت‌المقدس در سطح شهر و فضاهای سبز از جمله برنامه‌ها به‌مناسبت آزاد سازی خرمشهر است.
وی تأکید کرد: از دیگر برنامه‌های آزاد سازی خرمشهر می‌توان به رونمایی از سه نرم‌افزار شهید ‌ویژه تلفن همراه، رونمایی از موسیقی سنتی با کلام با عنوان (چکامه خون و چهل خوان)، ویژه برنامه سوم خرداد همراه با رونمایی از کتب دفاع مقدس، افتتاح اولین موکب شهدای گمنام، برگزاری ۳۰ نمایشگاه عکس خرمشهر، اجرای طرح جمع‌آوری اسناد و مدارک مکتوب و شفاهی ویژه ادارات و سازمان‌ها، دیدار با تعدادی از فاتحان خرمشهر و ... اشاره کرد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: