به گزارش خبرنگار ایکنا؛ آئین اختتامیه بیست و یکمین جشنواره بینالمللی قصهگویی عصر امروز 29 آذرماه با حضور قصهگویان داخلی و خارجی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با معرفی برگزیدگان برگزار شد.
اسامی برگزیدگان به این ترتیب است؛
بخش مقاله نویسی:
بر اساس رأی داوران مقاله «بررسی اثربخشی آموزش مهارتهای زندگی با روش قصهگویی بر افزایش مهارتهای همدلی با دیگران و مقابله با استرس در دانشآموزان مناطق زلزلهزده ثلاث باباجانی(محور دولدره)» اثر «سارا نادری و لایق رحمانی» رتبه اول را کسب کردند.
مقاله «بررسی نقش قصه و قصهگویی خلاق بر فرسودگی تحصیلی در دانشآموزان پایه دوازدهم» اثر «جلیل الیاسیسرزلی و صابر شریفی» رتبه دوم را به خود اختصاص دادند.
مقالههای «تأثیر قصهگویی بر آموزش مهارتهای زندگی دانشآموزان پسر پایه ششم ابتدایی شهرستان کرج سال ۱۳۶۹» اثر «فریبا فروزانفر» و «بررسی منابع دیجیتال موجود در کتابخانههای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و نقش آن در فعالیت قصهگویی مربیان» اثر «بهار ملکپورشهرکی، ریحانه کیوانیهفشجانی و زیبا علیخانی» بهصورت مشترک رتبه سوم را کسب کردند.
همچنین بنا به رأی هیئت داوران سه مقاله از فاطمه ولادی، ریحانه رفیعزاده و زهرا رهبرنیا نیز شایسته تقدیر شناخته شدند.
بخش بین الملل:
مهتاب کرامتى، منصور ضابطیان و کاسپر سورنسن هیئت داوران بخش بینالملل برگزیدگان این بخش جشنواره قصهگویى بودند. برگزیدگان این بخش به این شرح است؛
رتبه اول: نجمه احمدزاده مروست از یزد
رتبه دوم: آلیسیا دونجو بانگ از کره
رتبه سوم: فلور کانالس باستیداس از اسپانیا
همچنین فرزاد شیرمحمدى از تهران و اولیویر ویلانوو از فرانسه شایسته تقدیر شناخته شدند.
برگزیدگان بخش قصه ٩٠ ثانیه
مهتاب کرامتى، رسول صدرعاملى، بهرام شاه محمدلو، شرمین نادرى و منوچهر شاهسوارى، هیئت داوران بخش قصه ٩٠ ثانیه بودند که برگزیدگان این بخش را به این ترتیب اعلام کردند؛
رتبه اول: نرگس حاجى زاده از استان بوشهر
رتبه دوم: درسا پارسا از استان تهران
رتبه سوم: کوثر فلاح نژاد از استان البرز
همچنین در این بخش با توجه به انتخاب آراى مردمى:
رتبه اول: ستایش خلیلى از اصفهان
رتبه دوم: سهیلا ابوالحسنى هنجنى از تهران
رتبه سوم: اعظم خزایى از خراسان رضوى
جایزه ویژه:
محمدحسین تقویان از استان خراسان رضوى
شیرین عبدالکریمى از استان تهران
دیپلم افتخار:
یسنا قاسمى از استان گیلان
هانیه عابدى از استان قزوین
بخش خبرنگاران:
المیرا حصارکى از تهران
مریم گلباز از تهران
برگزيدگان بخش ملى جشنواره قصهگويى
احترام برومند، ليلى رشيدى، منصور ضابطيان، على خانجانى و فرهاد حسنزاده هيئت داوران بخش ملى بودند که برگزيدگان اين بخش به این ترتیب است؛
بخش پدربزرگ ها و مادربزرگها
رتبه اول: فاطمه موسوى از استان البرز
رتبه دوم: زهره خيرانديش از استان كرمانشاه
بخش زنان و مردان
رتبه اول: فرانک حياتى از استان كرمانشاه
رتبه دوم: عفت تفضلى از استان هرمزگان
رتبه سوم: فائزه خسروى از استان كرمان
همچنين در اين بخش:
هادى رفيعى از زنجان
ناديا بوستانى از يزد
ساراكوكب كاهبازيان از سيستان و بلوچستان به عنوان شايسته تقدير معرفی شدند.
بخش دختران و پسران:
رتبه اول: نگار موحدى رودى از خراسان رضوى
رتبه دوم: مبينا جعفرى از هرمزگان
رتبه سوم: كيميا يعقوبى گودرزى از تهران
جایزه ویژه رئیس جشنواره بینالمللی قصه گویی، به احمد عسگری از همدان و نگار طهماسبی تعلق گرفت.
تجلیل از بهرام شاهمحمدلو یا همان آقای حکایتی دهه 60 برنامه کودک، بخش دیگر این جشنواره بود.
شاهمحمدلو در سخنان کوتاهی گفت: این جایزه برایم بسیار ارزشمند است، از راضیه برومند که سالها در زمینه کودکان نوشت، بازی و اجرا کرد، تشکر و قدردانی میکنم.
انتهای پیام