کد خبر: 3841672
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷
گروه اجتماعی - رئیس دانشگاه فرهنگیان استان کرمان با اشاره به اینکه تا چهار سال آینده حدود 13 هزار معلم در این استان بازنشسته می‌شوند، گفت: نیاز مبرم به معلم در استان کرمان احساس می‌شود و در همین راستا به فکر توسعه دانشگاه فرهنگیان در شهرستان‌های استان هستیم.

به گزارش ایکنا از کرمان، عباس توان رئیس دانشگاه فرهنگیان استان کرمان امروز پنجشنبه، 21 شهریور در جمع مسئولان رفسنجان گفت: در استان کرمان حدود 13 هزار معلم تا سال 1402 بازنشسته می‌شوند این در حالی است که تعداد دانش‌آموزان نیز در حال افزایش است.
وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی باتوجه به دغدغه ای که برای تعلیم و تربیت نسل آینده دارند این نکته را مورد تأکید قرار داده‌اند که جذب مهارت‌آموز از طریق ماده 28 برای تأمین نیاز آموزش و پرورش از راه اضطرار باشد، لذا حتی اگر شده علاقمندان به مربیگری و حرفه معلمی به میزان یکسال به صورت فشرده به دانشگاه فرهنگیان بیایند و مهارت‌ها را آموزش ببینند.
رئیس دانشگاه فرهنگیان استان کرمان بیان کرد: در این راستا در دانشگاه فرهنگیان باید ظرفیت‌سازی و از ظرفیت شهرستان‌ها استفاده کنیم و در حال حاضر نیز در شمال استان کرمان به مرکزیت رفسنجان دانشگاه فرهنگیان دائر می‌شود و دانشجو پذیرش خواهد شد تا نیازهای استان و کشور تأمین شود.
توان تأکید کرد: ما تا سال 1402 بیش از 600 هزار معلم در سطح کشور و 13 هزار معلم در استان کرمان بازنشسته می‌شوند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: