کد خبر: 3821794
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۸
گروه فرهنگی ــ دبیر اجرایی نخستین سوگواره ملی تعزیه ده‌زیار گفت: تعزیه نقش بسیار مهمی در ترویج معارف اسلامی و سیره اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) دارد.

به گزارش ایکنا از کرمان، ثارالله انکوتی، دبیر اجرایی نخستین سوگواره ملی تعزیه ده‌زیار زوط گذشته، 2 تیرماه در مراسم تجلیل از 25 بچه‌خوان این دوره از سوگواره تعزیه با اشاره به جایگاه هنر آیینی‌مذهبی تعزیه گفت: تعزیه نقش بسیار مهمی در ترویج معارف اسلامی و سیره اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) دارد.
وی با بیان اینکه در اجرای یک گروه تعزیه هنرمندانی با سنین مختلف همکاری دارند، افزود: در این بین اجرای زیبای یک بچه‌خوان تعزیه و اثرگذاری آن بر مخاطب تعزیه بر کسی پوشیده نیست چرا که بچه‌خوان تعزیه با سادگی هرچه تمام‌تر و خلوص نیت بیشتر نقش خود را شبیه‌خوانی می‌کند.
دبیر اجرایی نخستین سوگواره ملی تعزیه ده‌زیار با بیان اینکه در این دوره سوگواره مجلس شهادت حضرت مسلم‌ابن‌عقیل(ع) در بخش رقابتی اجرای عمومی شد، بیان کرد: در اجرای مجلس تعزیه مسلم(ع) سه یا چهار بچه‌خوان شبیه طفلان مسلم(ع)، فرزند هانی و فرزند طوعه را شبیه‌خوانی می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه تجلیل از بچه‌خوانان تعزیه در ایجاد انگیزه و ماندگاری آنها در این هنر آیینی می‌تواند مؤثر باشد، اظهارکرد: در تمام هفت دوره سوگواره تعزیه ده‌زیار از تمام بچه‌خوانان تعزیه طی مراسمی و با حضور مسئولان تجلیل به عمل می‌آید.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: