کد خبر: 3821484
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۲
گروه اجتماعی ــ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: تاکنون در طرح بسیج ملی کنترل فشارخون در زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان فشارخون ۳۰۰ هزار نفر در کرمان گرفته شده است.

به گزارش ایکنا از کرمان، به نقل از دانشگاه علوم پزشکی کرمان، حمیدرضا رشیدی‌نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان دیروز شنبه، 1 تیرماه با اشاره به اینکه باید توجه زیادی به بیماری‌های غیرواگیر در جامعه شود، گفت: یکی از عوامل پرخطر بیماری‌های غیرواگیر فشارخون است.
وی افزود: یکی از مهمترین هدف‌های بسیج کنترل فشار خون این است که افرادی که دارای فشارخون هستند از بیماری خود مطلع می‌شوند و درمان‌های پیشگیرانه و فردی انجام دهند که دچار عوارض خطرناک کمتری شوند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان کرد: درمان به‌موقع فشار خون در افراد باعث می‌شود حداقل ۳۰ درصد از مرگ و میرهای ناشی از عوارض مغزی و قلبی است کاهش پیدا می‌کند.
رشیدی‌نژاد تصریح کرد: اگر فشارخون فرد کنترل شود از بیماری‌های قلبی، مغزی، کلیوی و چشمی که بعضاً منجر به نابینایی می‌شود جلوگیری خواهد شد.
وی اظهارکرد: تاکنون در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی کرمان ۳۰۰ هزار نفر فشار خون آنها گرفته شده یعنی ۵۰ درصد افراد مورد هدف در این طرح شرکت کرده‌اند و ۵۰ درصد افرادی که در این طرح شرکت کرده‌اند از فشارخون خود اطلاع نداشتند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: