کد خبر: 3812938
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۱
گروه اجتماعی ــ‌ مدیرعامل ستاد دیه استان کرمان از برگزاری پنج جشن گلریزان در صدا و سیمای مرکز استان خبر داد و گفت: پیشگیری، فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی عموم مردم و همچنین حفظ این سنت حسنه در جامعه و در نهایت جذب کمک‌های خیران در زمینه آزادی زندانیان جرائم غیرعمد از جمله اهداف برگزاری جشن‌های گلریزان است.

به گزارش ایکنا از کرمان، ‌به نقل از ستاد دیه استان کرمان، سیدحجت‌اله موسوی‌قوام، مدیرعامل ستاد دیه استان کرمان روز گذشته،، 29 اردیبهشت‌ماه با اشاره به اینکه در ماه مبارک رمضان قرار داریم گفت: جشن‌های گلریزان هر ساله در ایام این ماه مبارک با هدف آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در نقاط مختلف استان برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه تنها متولی برگزاری جشن‌های گلریزان در سطح کشور ستادهای دیه هستند که ستاد دیه استان کرمان ماه رمضان امسال برگزاری 30 جشن گلریزان در 23 شهرستان استان کرمان را در برنامه دارد، افزود: از این تعداد چند جشن گلریزان برگزار شده و بقیه جشن‌ها تا پایان ماه رمضان برگزار می‌شود.
مدیرعامل ستاد دیه استان کرمان از برگزاری پنج جشن گلریزان در صدا و سیمای مرکز کرمان خبر داد و بیان کرد: پیشگیری، فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی عموم مردم و همچنین حفظ این سنت حسنه در جامعه و در نهایت جذب کمک‌های خیران در زمینه آزادی زندانیان جرائم غیرعمد از جمله اهداف برگزاری جشن‌های گلریزان است.
وی به وجود 269 نفر زندانی جرایم غیرعمد در استان کرمان اشاره کرد و گفت: برای آزادی این زندانیان 8 میلیارد و 625 میلیون تومان اعتبار نیاز است لازم است که بیشتر این بدهی به مهریه و نفقه و کمترین آن به دیه تصادفات اختصاص دارد.
موسوی‌قوام با بیان اینکه در دو دهه اخیر ستاد دیه استان کرمان موفق به آزادسازی بیش از 3 هزار و 300 مددجوی واجد‌الشرایط زندان‌های استان با کمک خیران و نیکوکاران استان شده است، تأکید کرد: برای آزادی این زندانیان بیش از 578 میلیارد و 618 میلیون ریال پرداخت شده است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: