کد خبر: 3810969
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۰
علیدادی‌سلیمانی:
گروه سیاست و اقتصاد ــ امام جمعه کرمان با بیان اینکه تفکر امام(ره) یک تفکر ناب دینی است و نمی‌شود معمار کبیر انقلاب را با یک مرز جغرافیایی بشناسیم، بیان کرد: امام خمینی(ره) متعلق به یک قرن نیست و شخصیتی است که برای نسل‌های آینده ماندگار شده است.

به گزارش ایکنا از کرمان، حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی، امام جمعه کرمان شامگاه یکشنبه، 22 اردیبهشت در نشست ستاد بزرگداشت ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) با تبریک فرا رسیدن ماه رمضان گفت: از خدا بخواهیم که حق ماه رمضان را ادا کنیم و توفیق بندگی داشته باشیم.
وی با بیان اینکه در آستانه سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر هستیم، افزود: این روز بسیار بااهمیت است و این روز رزمندگان ما سرنوشت جنگ را تغییر دادند و کشور در مرحله پیروزی نهایی از جنگ قرار گرفت.
امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه 14 خرداد سالروز رحلت امام خمینی(ره) است، یادآور شد: امام(ره) شخصیتی فرازمانی و فرامکانی است و امام(ره) را نمی‌توان به یک جغرافیای خاص و یا یک زمان خاص محدود کرد.
وی با بیان اینکه تفکر امام(ره) یک تفکر ناب دینی است و نمی‌شود معمار کبیر انقلاب را به یک مرز جغرافیایی بشناسیم، بیان کرد: امام(ره) متعلق به یک قرن نیست و شخصیتی است که برای نسل‌های آینده ماندگار شده است.
حجت‌الاسلام علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه افکار امام را باید عمیق‌تر تبیین کرد و نسل جوان را با تفکر ناب اسلامی امام(ره) آشنا کنیم، بیان کرد: سال‌ها از رحلت امام(ره) می‌گذرد اما ذره‌ای از ارادت و عشق مردم به امام خمینی(ره) کم نشده است.
وی با بیان اینکه مراسم ارتحال امام(ره) باید با شکوه خاص برگزار شود و در این مراسم تبیین اندیشه‌های امام(ره) مدنظر باشد، تأکید کرد: جمعه آخر ماه رمضان از سوی امام(ره) روز قدس نامگذاری شده که آن نیز بسیار با اهمیت است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: