کد خبر: 3810203
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۹
علیدادی‌سلیمانی:
گروه سیاست و اقتصاد - امام جمعه کرمان گفت: کار دشمن تفرقه و اختلاف است و نقش طلاب و روحانیون در مساجد و جامعه، گرفتن این توطئه و سلاح دشمن است لذا هر چه اخلاص ما بیشتر باشد اثرگذارتر است.

به گزارش ایکنا از کرمان، حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی، امام جمعه کرمان امروز پنج‌شنبه، 19 اردیبهشت در گردهمایی طلاب و روحانیون این شهرستان ماه مبارک رمضان را ماه رسیدن به کرامات و فضائل اخلاقی و عملی عنوان کرد و گفت: در این ماه فرصت خوبی است که به خودمان برسیم و کسب فیض از لحظات و اوقات آن به صورت جدی داشته باشیم.
وی انسان‌سازی و غنیمت شمردن ماه مبارک را اصل روزه‌داری دانست و به شاخصه‌های اخلاقی و دینی مردم استان کرمان اشاره کرد و افزود: این استان با همه ظرفیت‌های خدادادی دارای مردمی میهمان‌نواز، کریم و خوش‌اخلاق، نجابت و سخت‌کوش است.
امام جمعه کرمان سپس به مبحت تمدن و تاریخ کشور ایران اشاره کرد و این کشور و ملت را دارای تمدن اسلامی و جهانی دانست و گفت: اگر تاریخ را مطالعه کنیم به عمق شناخت شخصیت‌های بزرگ دینی و علمی در ایران می‌رسیم که از خود گذشتند و زجرها و شکنجه‌ها دیدند تا امروز اسلام را داشته باشیم که حضرت امام خمینی (ره) و خیلی از بزرگان نمونه بارزی هستند که در مقابل ظلم و ستم استکبار و طاغوت ایستادند تا امروز جایگاه حکومت اسلامی مستحکم باشد.
حجت‌الاسلام علیدادی‌سلیمانی بیان کرد: شهید مطهری شخصیتی بود که تاریخ اسلام در ایران و خدمات مقابلی که ملت ایران به اسلام داشته را مطرح کرده است و اگر امروز هم مثل شهید مطهری‌ها کسی پیدا شود و قلم بزند و تاریخ را بنویسند، می‌بینید این ملت و مردم و جوانان بعد از پیروزی انقلاب در مقابله با دشمنان اسلام از خود گذشتند تا به اسلام خدمت کنند.
امام جمعه کرمان سپس به خصوصیات طلاب علوم دینی پرداخت و گفت: ایدئولوژی وابسته به جهان‌بینی است و باید ایدئولوژی را به‌گونه‌ای شناخت تا بتوان با نسل جوان کار کرد لذا ارتباط با نسل جوان اولویت کاری است و ضرورت دارد پاسخ جوان را خوب و با علم و آگاهی بدهیم تا دچار تزلزل و سردرگمی نشود.
وی افزود: کار دشمن تفرقه و اختلاف است و نقش طلاب و روحانیون در مساجد و جامعه، گرفتن این توطئه و سلاح دشمن است لذا هر چه اخلاص ما بیشتر باشد اثرگذارتر است.
حجت‌الاسلام سیدمحمود حسینی، امام جمعه سیرجان نیز در سخنانی گفت: در ماه مبارک رمضان بیش از 200 نفر روحانی اعزامی از حوزه‌های علمیه مشهد و قم داریم تا در مساجد و تکایا و روستاها به رسالت خود بپردازند و در مسائل دینی و سیاسی مردم را آگاه کنند.
وی از اجرای مسابقه خطبه‌های نهج‌البلاغه در مساجد شهرستان سیرجان در ماه مبارک رمضان خبر داد و افزود: امسال بیش از 6 هزار نفر از جوانان و مردم در این مسابقه شرکت کردند و 6 هزار جزوه از برگزیده خطبه‌های نهج‌البلاغه چاپ شده است تا مردم نسبت به شناخت این کتاب بزرگ هم همراه شوند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: