کد خبر: 3809628
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵
گروه سیاست و اقتصاد ــ مدیر جهاد کشاورزی رفسنجان گفت: در بحث ارائه تسهیلات کم‌بهره برای کشت گیاهانی از جمله زرشک، زعفران، گیاهان دارویی و ... از ۱۰ تا ۳۰ میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان واگذار می‌شود.

به گزارش ایکنا از کرمان، حسین رضایی، مدیر جهاد کشاورزی رفسنجان، امروز سه‌شنبه، 17 اردیبهشت‌ماه در حاشیه برداشت گل محمدی از مزرعه محمدآباد راگه گفت: در راستای سیاست‌های جهاد کشاورزی در‌خصوص کشت‌های جایگزین یکی از محصولات خوبی که داریم گل محمدی است و سطح کشت این گیاه در رفسنجان در حال افزایش است.
وی افزود: در حال حاضر این محصول در رفسنجان به صورت غنچه و گل تلف به فروش می‌رسد و تاکنون در هر هکتار 2.5 تن برداشت داریم و گیاه گل محمدی به ازای هر متر مکعب آبی که مصرف می‌کند 1.5 دلار ارزآوری برای کشور دارد.
مدیر جهاد کشاورزی رفسنجان تصریح کرد: گل محمدی حدود 5 هزار متر مکعب آب در سال بیشتر احتیاج ندارد، به هیچ عنوان آفت ندارد و احتیاج به کودهای شیمیایی ندارد و محصولی سالم عرضه می شود و هر یک کیلوگرم از این گل بالغ بر 100 هزار تومان ارزش دارد.
وی با اشاره به اینکه گل محمدی با کم‌آبی و گرما سازگار است، ادامه داد: تا کنون 20 هکتار سطح زیر کشت گل محمدی در شهرستان بوده که 40 تن گل تازه برداشت خواهیم کرد.
رضایی اظهار کرد: در بحث ارائه تسهیلات کم‌بهره برای کشت گیاهانی از جمله زرشک و زعفران گیاهان دارویی و غیره از 10 تا 30 میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان واگذار می‌شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: