کد خبر: 3798063
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۸
گروه اجتماعی ــ طرح توجیهی «آرامش بهاری» امروز، شنبه، 25 اسفند با حضور خادمین امامزادگان و بقاع متبرکه و مدیرکل اوقاف استان کرمان برگزار شد.

طرح «آرامش بهاری» در کرمان اجرا شدبه گزارش ایکنا از کرمان، حجت‌الاسلام تدینی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان در جلسه توجیهی آرامش بهاری در جمع خادمین امامزادگان گفت: کارهایی که در ایام عید باید انجام دهیم به سه دسته قبل از سال تحویل، در حین سال تحویل و پس از آن تقسیم می‌شوند.
وی افزود: قبل از تحویل سال که باید همه جا را چک کنیم، نقص‌ها را برطرف کنیم و به قولی آب و جارو کنیم و منتظر زائرین باشیم اما در لحظه تحویل سال امنیت را چک کنید حواسمان باشد چون دشمنان اسلام زیاد و البته خطرناک هستند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان تاکید کرد: پس از تحویل سال نیز نظارت کنیم تا روند خیمه‌های معرفت، کار های فرهنگی به خوبی طی شود.
تدینی اظهار کرد: ما در بقاع متبرکه ۲ کار مهم داریم که یکی از آنها کار فرهنگی است زیرا کارهای دشمن هر روز قوی‌تر می‌شود، چشم حضرت امام به کار‌های فرهنگی من و شماست؛ هر چند خدمات مادی و اجتماعی نیز مهم‌اند، اما اگر بتوانیم دست کسی را بگیریم مثلاً یک جهیزیه بدهیم هم خودش کار بزرگی است.
وی با شاره به اهمیت بقاع متبرکه اذعان کرد: بقاع متبرکه خانه اهل بیت است، باید تلاش کنیم که مأمن امنی برای مومنان باشد و البته خدمات اجتماعی و فرهنگی ارائه دهیم؛ کار ما تنها گنبد و گلدسته زدن نیست، خدمات اجتماعی مهم تر است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان اظهارکرد: امام زاده‌ها می‌توانند در درآمد زایی کار هایی انجام دهند و همان پول را صرف کارهای خیر و کمک به افراد محله کنند.
انتها پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: