کد خبر: 3748018
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۲
میرزایی اعلام کرد:
گروه اجتماعی - مدیرکل انتقال خون استان کرمان گفت: طرح نذر خون با شعار «نذر خون، تصمیم آگاهانه، اهدای خون مسئولانه» با رویکرد استفاده صحیح از ظرفیت داوطلبان اهدای خون در ماه محرم و صفر اجرا می‌شود.

به گزارش ایکنا از کرمان و به نقل از سازمان انتقال خون استان کرمان ، روح‌الله میرزایی، مدیرکل انتقال خون استان کرمان دیروز سه‌شنبه، 27 شهریور با اعلام این مطلب افزود: داوطلبان اهدای خون می‌توانند در ماه‌های محرم و صفر با مراجعه به پایگاه‌های انتقال خون سراسر استان کرمان، نذر خود را برای کمک به بیماران نیازمند ادا کنند.
وی تصریح کرد: با توجه به ایام سوگواری امام حسین(ع) تغییر رویه اهدای خون هیجانی به سمت اهدای برنامه‌ریزی شده در استان کرمان در دستور کار قرار دارد.
مدیرکل انتقال خون استان کرمان بیان کرد: به دلیل ازدحام مراجعه مردم عزادار به مراکز اهدای خون در روزهای تاسوعا و عاشورا از شهروندان درخواست می‌شود به طرح نذرخون پیوسته و نذرخود را دربازه زمانی تاسوعا تا اربعین ادا کنند.
میرزایی اظهارکرد: در روز تاسوعا اکیپ‌ سیار انتقال خون کرمان درشهر خانوک از ساعت 9 صبح تا بعد از مراسم عزاداری و همچنین مرکز اهدای خون شریعتی (روبروی مسجد جامع) از ساعت 8 تا 14 آماده خونگیری از عزاداران حسینی است.
وی افزود: در روز عاشورا نیز اکیپ‌سیار انتقال خون کرمان درشهر زنگی‌آباد از ساعت 9 صبح تا بعد از مراسم عزاداری و مرکز اهدای خون شریعتی از ساعت 8 تا 14 آماده خونگیری از عزاداران حسینی است.
مدیرکل انتقال خون استان کرمان با بیان اینکه اهدای خون در کشور کاملا داوطلبانه است، تأکید کرد: ارائه کارت ملی برای اهدا کنندگان الزامی است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: