کد خبر: 3532670
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۵ - ۰۶:۱۴
حسینی اعلام کرد:
گروه اندیشه: مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: پیش از استقلال اداره‌کل سه دفتر فعالیت‎های دینی و قرآنی وجود داشت، اما هم‎اکنون 80 دفتر قرآنی در جنوب کرمان فعال است.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کرمان، حجت‌الاسلام سید احمد حسینی، مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان دیروز شنبه، 3 مهر درمراسم تودیع و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: با توجه به دغدغه‎های فرهنگی مقام معظم رهبری این اداره کل در منطقه راه‎اندازی شد.
وی افزود: با توجه به وجود مشکلات و معضلات فرهنگی موجود در جنوب کرمان استقرار این اداره کل از ضروریات به شمار می‎رفت.
حجت‌الاسلام حسینی تصریح کرد: به جز اداره‎های فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‎های جیرفت و کهنوج سایر اداره‎ها چارت سازمانی نداشتند و مجتمع‎های فرهنگی در آن‎ها وجود نداشت.
وی افزود: بعد از تأسیس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مجتمع‎های فرهنگی در شهرستان‎های کهنوج، عنبرآباد، رودبار و منوجان احداث شد.
حجت‌الاسلام حسینی با اشاره به اینکه مجتمع فرهنگی قلعه‎گنج 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، عنوان کرد: امیدواریم با راه‎اندازی این مجتمع نیز گام‎های اساسی در راستای اعتلای فرهنگ برداشته شود.
مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان ادامه داد: دبیرخانه کانون‎های فرهنگی هنری مساجد جنوب کرمان در بدو تأسیس این اداره کل مستقل شد.
وی گفت: در ابتدای استقلال اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان حدود 50 کانون فرهنگی در این منطقه وجود داشت، اما پس از تأسیس به 450 کانون رسیده است.
حجت‌الاسلام حسینی اظهارکرد: همچنین پیش از استقلال اداره کل سه دفتر فعالیت‎های دینی و قرآنی وجود داشت، اما هم‎اکنون 80 دفتر قرآنی در جنوب کرمان فعال است.
وی با بیان اینکه بیش از یک‎هزار و 500 حافظ قرآن در این منطقه شناسایی شده است، گفت: شورای فرهنگ عمومی جنوب کرمان پس از سه سال از راه‎اندازی آن به عنوان شورای برتر شناخته شده است.
حجت‌الاسلام حسینی با اشاره به اینکه در بحث برگزاری جلسه‎های شورای فرهنگ عمومی جنوب کرمان رتبه دوم را کسب کرده است، اضافه کرد: همچنین موفق به کسب رتبه برتر هفته قرآنی کشور شدیم.
مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان ادامه داد: برای نخستین بار سه سال متوالی نمایشگاه کتاب استانی را در جنوب کرمان برگزار کردیم و در سال جاری نیز این نمایشگاه در دی  ماه برگزار می‎شود.
یادآور می‌شود، در آیین تودیع و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان از تلاش‎های سید احمد حسینی با اهدای لوح تقدیر به عمل آمد و حسین اسحاقی به عنوان مدیرکل جدید معرفی شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: